۞ مدیریت پایگاه خبری:
این وبسایت درحال بروزرسانی میباشد، لطفا شکیبا باشید

  • شناسه : 643
  • ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
  • 41 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۵۵ هکتار از اراضی طبیعی بانه طعمه حریق شد
۱۵۵ هکتار از اراضی طبیعی بانه طعمه حریق شد
سرپرست فرمانداری بانه

۱۵۵ هکتار از اراضی طبیعی بانه طعمه حریق شد

سرپرست فرمانداری بانه گفت: در نیمه نخست امسال ۱۵۵ هکتار از مراتع و جنگل‌های این شهرستان مرزی طعمه حریق شد که این میزان در مقایسه مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد افزایش داشته است.

محمد امین زاده روز دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به اهمیت وجود جنگل و مراتع برای انسان اظهار داشت: امسال ۸۳ مورد آتش سوزی جنگلها و مراتع اتفاق افتاده که باعث شد ۱۵۵ هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی شهرستان طعمه حریق شود.

وی یکی از مهمترین عامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع را وجود پوشش گیاهی فراوان بخاطر بارش مناسب باران در سال قبل اعلام کرد و افزود: بارش باران افزایش چشمگیری داشت و باعث رشد پوشش گیاهی شد بنابراین این پوشش گیاهی یکی از مهمترین عوامل در ایجاد آتش سوزی است که مهار آن را نیز کُندتر می کند.

امین زاده اضافه کرد: سال گذشته ۲۳ مورد آتش سوزی در مراتع و جنگل های بانه اتفاق افتاد که ۱۱۵ هکتار از مراتع و جنگل ها در آتش سوخت که با توجه به آمارها آتش سوزی مراتع و جنگل ها امسال نسبت به سال قبل ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی پوشش گیاهی زیاد، گرمای شدید، عوامل انسانی عمدی و غیر عمدی از مهمترین مشکلات دانست و ادامه داد: اکیپ های اطفای حریق برای کنترل آتش سوزی های در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی تشکیل شده و وسایل و امکانات لازم نیز در اختیار آنها قرار داده شده است.

سرپرست فرمانداری بانه گفت: گاهی افرادی به صورت عمدی به منظور سوء استفاده و تعرض به اراضی ملی اقدام به آتش زدن جنگل ها و مراتع کرده‌اند اما تاکنون این متخلفین شناسایی نشده اند.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از آتش سوزی و حمایت از جنگل و منابع طبیعی جلساتی در فرمانداری و بخشداری ها برگزار شده تا همگان نسبت به حفاظت منابع طبیعی و ارزش این منابع آگاه شده و برای حمایت از آن مشارکت کنند.

شهرستان بانه ۸۴ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که بیش از ۵۰ هزار هکتار از منابع طبیعی راجنگل بویژه جنگل های بلوط تشکیل می دهند.

انتهای خبر/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.