اولین و بزرگترین پایگاه خبری شهرستان بانه

مدیر مخابرات منطقه کردستان : درحال حاضر بیش از۲۱۰ کافو نوری در سطح استان ، مورد بهره برداری قرارگرفته است

آزاد حکمت با اشاره به نقشِ توسعه وارتقاء کافوهای نوری در ظرفیت وکیفیت انتقال استان افزود: با تدوین و اجرای برنامه های کارشناسی شده در این حوزه ،با هدف ارائه خدمات مناسب به لحاظ کیفی وکمی به مشتریان، تعداد ۲۱۳ کافوی نوری در سطح استان نصب و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی با اعلام اینکه تجهیزات مخابراتی و ارتباطی در دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است و امروزه اکثر کسب و کارها بر بستر حوزه  ICT انجام می شود خاطر نشان ساخت :یکی از دغدغه ها و الویت های مهم مخابرات استان بهینه سازی و به روز رسانی تجهیزات و زیرساخت های مخابراتی منطبق با آخرین فناوری های ارتباطی است.

وی با بیان مزایای فیبرهای نوری که جایگزین کابل های مسی در زیرساخت های مخابراتی استان شده اظهار داشت: فيبرهاي نوري دارای کیفیت  وپهنای باند بالا، قابلیت اطمینان و ایمنی، مقاومت بيش‌تر در برابر رطوبت ، انعطاف‌پذيرتر و… هستند که به همین دلیل قابلیت زمان بهره برداری و استفاده از آنها نسبت به سيم‌‌هاي مسي بيش‌تر است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به برنامه ریزی های مدون برای توسعه و نصب کافوهای نوری در سطح استان اشاره کرد و افزود: تجهیزات کافوی نوری درحسن آباد، گریزه ، شهرک پردیس ۲، شهرک پنچ آذر و سه راه ادب در سنندج، صالح آباد سقز، شهرستان دهگلان و شهرستان بانه به تعداد ۱۱ هزار پورت نصب شده که هم اکنون در مرحله راه اندازی قرار دارد.

حکمت یادآورشد: در چند سال گذشته با حمایت های مادی ومعنوی مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران وحسن توجه آنها نسبت به توسعه خدمات مخابراتی در استان، سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه ارتقاء زیرساخت های مخابراتی بر بستر فیبرنوری صورت گرفت که با همدلی وهمراهی،همکاران منطقه  نیز توانستیم با نصب وراه اندازی ۲۱۳ کافو در مناطق شهری و روستایی امکان استفاده از خدمات مبتنی بر این بستر را برای مشتریان فراهم سازیم.

وی با اشاره به سرعت و ظرفیت انتقالِ کافوهای نوری نسبت به کافوهای مسی ابراز داشت: با توجه به ظرفیتهای کافوی نوری مشترکین می توانند از پهنای باند به مراتب بالاتر وهمچنین با کیفیت بهتر نسبت به کافوی مسی خدمات ارتباطی را دریافت نمایند.

وی اظهارداشت:درحال حاضر مشتریان مخابرات منطقه کردستان از سرویس های مختلف مخابراتی از جمله اینترنت واینترانت اختصاصی ، تلفن ثابت ،PTP  ،PTMP و MPLS بر بستر فیبر نوری استفاده میکنند.

 

 

انتهای خبر/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.