اولین و بزرگترین پایگاه خبری شهرستان بانه

اختصاص سانس‌های ویژه ورزشگاهی به معلولان

عضو شورای شهر تهران از اختصاص سانس‌های ورزشگاهی ویژه افراد معلول خبر داد.

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگویی درباره تمهیدات شورای شهر جهت حمایت از معلولان اظهارداشت: شورا در دوره گذشته مصوبه‌ای را تحت عنوان شهر دسترس پذیر با هدف ایجاد همه زیرساخت‌های شهر تهران بر اساس وضعیت افراد دارای معلولیت که جمعیت وسیعی را در بردارند، ارائه کرد.

عضو شورای شهر تهران اولویت مدیریت شهری در دوره پنجم را رسیدگی به وضعیت افراد دارای معلولیت خواند و گفت: در همین راستا برخی از مجموعه‌های شهری و سانس‌های ورزشگاهی به افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز بحث آموزش برخورد با افراد دارای معلولیت را عهده‌دار است، اظهار کرد: بحث معابر و جاده‌های شهری و دسترس پذیری آن‌ها یکی از اولویت‌های مدیریت شهری بوده است، لذا در بحث معابر کمیته‌ای در شورا به منظور نظارت بر بهسازی معابر تشکیل شد که این کمیته دائما پیشرفت پروژه‌ها را رصد می‌کند.

فراهانی هدف از تشکیل این کمیته را بهسازی و دسترس پذیری تمامی معابر سطح شهر تهران برای افراد دارای معلولیت خصوصاً نابینایان خواند و گفت: برای این موضوع بودجه مناسبی نیز تخصیص داده شده است تا در اسرع وقت تمامی معابر دسترس‌پذیر شود.

وی با اشاره به ارائه مجوز ساخت‌وساز منوط به تعهد به در نظر گرفتن فضا برای افراد دارای معلولیت، گفت: بر اساس قوانین مصوبه شورا معاونت شهرسازی و معماری موظف است در در صورتی مجوز را صادر کند که مراکز اداری، تجاری و حتی مسکونی امکانات دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت را در ساخت و ساز در نظر گیرند.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اخیراً با رئیس سازمان ورزش نیز جلسه‌ای داشتیم و در این جلسه اعلام شد، برخی از مجموعه‌های شهری و سانس‌های ورزشگاهی به افراد دارای معلولیت اختصاص داده می‌شود.

فارس
انتهای خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.