اولین و بزرگترین پایگاه خبری شهرستان بانه

کاهش ۹۳۹ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای امروز با کاهش بیش از ۹۳۹ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۰۹ هزار و ۷۵۵ واحد به پایان رسید.

معاملات تالار شیشه‌ای امروز با کاهش بیش از ۹۳۹ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۰۹ هزار و ۷۵۵ واحد به پایان رسید.
جزئیات داد و ستد‌های بازار سهام بر اساس آمار‌های ثبت شده نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شد.

نوسان شاخص‌ها
بر اساس آمار‌های معاملاتی، امروز اکثر شاخص‌های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۹۳۹) واحد ریزش معادل (۰.۲۳) درصد به ۴۰۹ هزار ۷۵۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۲۵۰) واحد افت معادل (۰.۲۳) درصد به ۱۰۹ هزار ۳۵۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۲۰۳ واحد رشد معادل ۰.۹۵ درصد به ۱۲۷ هزار و ۹۹۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۰۳ واحد افزایش، معادل ۰.۹۵ درصد به ۸۵ هزار و ۴۰۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۲۷ واحد رشد، معادل ۰.۱۷ درصد به ۴۸۶ هزار و ۱۸۹ واحد، شاخص بازار اول با (۹۹۵) واحد افت معادل (۰.۳۴) درصد به ۲۹۳ هزار ۸۶۳ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۱۱) واحد ریزش معادل (۰.۰۶) درصد به ۸۵۱ هزار و ۴۱ واحد رسید.

نماد‌های تاثیرگذار
از سویی دیگرجزییات داد و ستد‌های امروز مشخص می‌کند که امروز ۵ نماد «فارس با (۴۱۷) واحد، فولاد با (۳۸۵)، فخوز با (۳۱۴) واحد، کچاد با (۲۲۳) واحد و رمپنا با (۲۰۷) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع
این گزارش می‌افزاید، امروز اکثر شاخص صنایع تالار شیشه‌ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۴۹۹۶ واحد رشد معادل ۴.۷۲ درصد به ۱۱۰ هزار و ۹۲۵ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۱۶ واحد افزایش معادل ۴.۶۳ درصد به ۳۸۰ واحد، منسوجات ۲۳۲ واحد رشد معادل ۴.۲۷ درصد به ۵ هزار و ۶۸۲ واحد، کاشی و سرامیک ۶۴۰ واحد افزایش معادل ۴.۰۵ درصد به ۱۶ هزار و ۴۷۶ واحد، حمل و نقل با ۳۸۴ واحد رشد، معادل ۳.۹۲ درصد به ۱۰ هزار و ۱۹۱ واحد، انبوه سازی ۱۰۸واحد صعود معادل ۳.۹۲ درصد به ۲ هزار و ۸۷۵ واحد، دستگاه‌های برقی با با ۷۹۲۵۰ واحد رشد معادل ۳.۲۵ درصد به ۲ هزار و ۵۱۶ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها
در عین حال نگاهی به آمار‌های معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نماد‌های «پتایر، وساخت، مرقام، نمرینو، لخزر، تکشا و قثابت» بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «فخوز، فجر، شفن، سیستم، شسینا، کمنگنز و خاذین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.
به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۶۳۷ هزار و ۷۱۵ نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۱ هزار و ۶۵۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

صداوسیما
انتهای خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.