اولین و بزرگترین پایگاه خبری شهرستان بانه

پرداخت بالغ بر یک هزار و صد و هشتاد و چهار میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان اعلام کرد: در ده ماهه نخست سال جاری بالغ بر یک هزار و صد و هشتاد و چهار میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شده است.

علیرضا الوندی مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان با اشاره به اینکه این مبلغ از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است افزود: ۱۷۰۲ نقطه جمعیتی استان شامل نقاط شهری، روستاهای دارای دهیاری و روستاهای فاقد دهیاری از پردخت عوارض بهره مند شده اند که سهم روساهای فاقد دهیاری به حساب فرمانداری ها واریز شده است.
علیرضا الوندی تصریح نمود: بیشترین واریزی ها به ترتیب مربوط به شهرداری سنندج با بیش از ۲۷۸ میلیارد ریال، شهرداری سقز با بالغ بر۱۱۱ میلیارد ریال و شهرداری مریوان رقمی نزدیک به ۹۷ میلیارد ریال می باشد. همچنین شهرداری شهرهای بانه ۷۶ میلیارد ریال، قروه ۵۵، کامیاران ۴۰ ، بیجار ۳۶ ، دیواندره ۲۴، دهگلان ۲۰ و سروآباد ۴ میلیارد ریال و در کل مجموع مراکز شهرستانها رقمی بالغ بر ۷۴۲ میلیارد ریال دریافت نموده اند.
مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خاطرنشان ساخت: این پرداخت ها طبق قانون، جهت توسعه و عمران مناطق شهری و روستایی به صورت مستقیم به حساب شهرداری ها، دهیاری هاو فرمانداری ها واریز می شود.
وی همچنین اظهار داشت: تاثیر دیگر این قانون بر فرهنگ مالیاتی و تمکین مالیاتی است چرا که آگاهی مردم از نحوه هزینه کرد مالیات می تواند بر رضایت مودیان موثر باشد.

امور مالیاتی کردستان
انتهای خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.