آزمون جامع آنلاین ویژه دانش آموزان دوره متوسطه برگزار می شود

آزمون ویژه تمامی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه نظری را برگزار می شود

مهدی نامدار پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار داشت: باتوجه به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا و استمرار فرایند آموزش از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توسط دبیران استان، معاونت آموزش متوسطه استان در نظر دارد آزمون جامعی را به صورت آنلاین از روز یکشنبه چهاردهم لغایت سه شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه ۹۹ ویژه تمامی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه نظری را برگزار کند.

وی با بیان اینکه نشانی سامانه برگزاری آزمون www.kurdazmoon.ir است، افزود: دانش آموزان برای ورود به آزمون پس از انتخاب منوی دوره و پایه تحصیلی مربوط به خود، با وارد کردن کد ملی هم به عنوان نام کاربری و هم رمز عبور می توانند آزمون خود را آغاز کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: این آزمون برای دانش آموزان دوره اول متوسطه و متوسطه نظری به صورت چنددرسی و چهار گزینه ای می باشد یعنی دانش آموزان هم زمان سوالات مربوط به دروس مختلف به پایه و رشته خود را پاسخ خواهند داد.

نامدار یادآور شد: دانش آموزان تنها یک بار مجاز به شرکت در آزمون هستند و در صورت خروج از صفحه آزمون، قطعی اینترنت و یا بروز هر مشکل دیگر، آزمون آنها خاتمه یافته تلقی می شود.

وی با بیان اینکه هیچکدام از آزمون ها نمره مننفی ندارند، بیان کرد: نتیجه آزمون پس از اتمام آزمون برای دانش آموزان قابل رویت خواهد بود و نمره این آزمون به عنوان نمره مستمر ماه های اسفند ۹۸ و فرودین ماه ۹۹ محاسبه می شود.

معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه به واسطه تعداد زیاد دانش آموزان دوره اول متوسطه نظری و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در سامانه آزمون، مناطق ۱۶ گانه استان به سه قطب مساوی از لحاظ آمار دانش آموزی تقسیم شده اند، گفت: حضور دانش آموزان هر منطقه به تفکیک دوره تحصیلی به جز هنرجویان هنرستان ها، فقط بر اساس قطب بندی اعلامی خواهد بود.

نامدار به قطب بندی شهرستان ها و زمان آزمون در این مناطق نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نواحی یک و دو سنندج جزو قطب یک استان هستند که دانش آموزان متوسطه اول در روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ تا ۱۹ و دانش آموزان متوسطه نظری نیز روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۹ ساعت هشت تا ۱۳ به صورت آنلاین آزمون خواهند داد.

وی با بیان اینکه مناطق مریوان، قروه، کامیاران، سروآباد و کلاترزان جزو قطب دو استان هستند، افزود: زمان آزمون دانش آموزان دوره اول متوسطه این مناطق روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ساعت هشت تا ۱۳ و دانش آموزان متوسطه نظری نیز روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۱۵ تا ۱۹ خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه استان ادامه داد: همچنین مناطق سقز، بانه، بیجار، دهگلان، دیواندره، زیویه، سریش آباد، کرانی و موچش نیز جزو قطب سه استان هستند که آزمون ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه این مناطق روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت هشت تا ۱۳ و دانش آموزان متوسطه نظری روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ساعت هشت تا ۱۳ برگزار می شود.

انتهای پیام/