آغاز بارش ها در کردستان از ظهر چهارشنبه

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان از ورود سامانه بارشی جدید به کردستان از ظهر روز چهارشنبه خبر داد.

بهرام چاره خواه در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، طی امروز دوشنبه تا عصر، بارش های پراکنده برف و باران در برخی از نقاط استان، بخصوص نیمه غربی همچنان ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: از فردا سه شنبه تا قبل از ظهر چهارشنبه، جوی نسبتا آرام و پایدار بر سطح منطقه حاکم می شود و بجز پوشش موضعی ابر، گاهی وزش باد و مه صبحگاهی پدیده قابل توجه دیگری نخواهیم داشت.

به گفته چاره خواه، به دنبال آن از ظهر چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه با ورود سامانه بارشی جدید به نیمه غربی کشور، شاهد ابری شدن آسمان، مه، گاهی وزش باد، در بعضی ساعات بارش برف و باران و در ارتفاعات و گردنه ها کولاک برف و کاهش دید خواهیم بود. انتظار داریم میزان بارش ها در شهرستان های (بانه، مریوان، سروآباد، سقز و کامیاران…) نسبت به سایر مناطق بیشتر باشد.

او درباره کاهش دما هم توضیح داد: از لحاظ دمایی هم، از امروز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه به طور میانگین دما، ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد در طول روز افزایش می یابد. ولی با ورود سامانه بارشی، شاهد کاهش دمای روزانه و افزایش دمای شبانه در سطح منطقه خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: تا آخر هفته همچنان شرایط یخبندان شبانه و صبحگاهی بر سطح استان (بخصوص فردا و پس فردا) حاکم خواهد بود.

کردپرس
انتهای خبر/