آغاز ماراتن ثبت‌نام کاندیداها در کردستان برای ۶ کرسی بهارستان از امروز

ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور، در فرمانداری‌های شهرستان‌های استان کردستان آغاز شد.

ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز (ساعت ۸ صبح) همزمان با سراسر کشور، در استان کردستان آغاز شد.

در استان کردستان پس از ثبت‌نام و احراز صلاحیت کاندیداها، افرادهایی که دارای صلاحیت برای کرسی مجلس هستند به رقابت با یکدیگر پرداخته تا ۶ نفر از این افراد بتوانند ۶ صندلی سبز بهارستان را از آن خود کنند.

حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره شیوه برگزاری انتخابات در استان اظهار داشت: از صبح امروز با دستور وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور، فرایند اجرایی انتخابات و ثبت‌نام از داوطلبان آغاز شد.

وی افزود: استان کردستان دارای ۵ حوزه انتخابیه «سنندج، دیواندره کامیاران» (دو نماینده)، «سقز و بانه»، «مریوان و سروآباد»، «قروه و دهگلان» و «بیجار» با ۶ نماینده است.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: ثبت‌نام از کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز در فرمانداری‌های «سنندج، قروه، بیجار، سقز و مریوان» آغاز و به مدت هفت روز تا پایان روز شنبه (۱۶ آذرماه) ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است، گفت: داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، کارت پایان خدمت و داشتن حداقل ۳۰ و حداکثر ۷۵ سال سن از جمله شرایط ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات است.

خوش‌اقبال بیان کرد: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی برگزاری انتخابات پرشور بوده چراکه مردم حق رأی پیدا دارند، بنابراین از همه مردم، قشر فرهیخته، دانشمندان، اندیشمندان، معلمان، دانشجویان و کسانی که شایستگی نمایندگی مردم با فرهنگ کردستان را در خود دیده، برای حضور در انتخابات و کاندیداتوری دعوت می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه مورخ ۲ اسفند ۹۸ در سراسر کشور برگزار می‌شود؛ در جریان برگزاری انتخابات دوره‌های گذشته، بارها و بارها شاهد برخی وعده‌های سرکاری و غیرعملی از کاندیداها بوده‌ایم که نه تنها براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جزو وظایف نمایندگان نبوده بلکه دخالت در امور ادارت و نهادهای دیگر و تحقق آن هم دور از عقلانیت بوده است.

از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کردستان انتظار می‌رود برای جلب نظر و آرای مردم دست به هر کار و وعده‌ای نزنند چراکه مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند.

 

 

تسنیم

انتهای خبر/