آهنگ شیوع ویروس کرونا در کردستان تندتر شد

ایسنا/کردستان بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اعلام کرده تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ویروس کرونا ۵۲۳ مورد بوده که ۱۸۹ مورد مثبت و ۲۶۴ مورد آن نیز منفی بوده است. بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، روند گسترش شیوع ویروس کرونا در استان صعودی است و کردستان […]ایسنا/کردستان بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اعلام کرده تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ویروس کرونا ۵۲۳ مورد بوده که ۱۸۹ مورد مثبت و ۲۶۴ مورد آن نیز منفی بوده است.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، روند گسترش شیوع ویروس کرونا در استان صعودی است و کردستان در آستانه افزایش شدید مبتلایان بر روی نمودار قرار گرفته است.

همچنین در شهرستان سقز که اکنون با ۷۳ مورد همچنان در صدر شهرستان های آلوده استان است، بازارها و ادارات به تعطیلی و قرنطینه کشیده شده محدودیت تردد نیز در این شهر ادامه دارد.

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان تا امروز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه، موارد مثبت به تفکیک شهرستان ها ۷۳ نفر در سقز، ۳۸ نفر در بانه، ۲۹ نفر در سنندج، ۱۳ نفر در قروه، ۸ نفر در کامیاران، ۱۲ نفر در بیجار، ۸ نفر دیواندره، ۵ نفر در مریوان، دو نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد اعلام شده است.

تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ویروس کرونا در استان ۵۲۳ مورد بوده که ۱۸۹ مورد مثبت و ۲۶۴ مورد آن نیز منفی بوده است.

همچنین تاکنون در کردستان ۲۰ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند؛ که به تفکیک در شهرستان سقز ۱۱ نفر، قروه ۳ نفر، سنندج ۳نفر، بانه یک نفر و مریوان یک نفر بوده است. و در حال حاضر ۱۶۵ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرده که طی هفته های آینده شاهد تعداد بیماران بسیار بیشتری در کردستان خواهیم بود.

 مردم باید قرنطینه خانگی را جدی بگیرند و با شروع علایم، در سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند و مشاوره رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام