اجاره بهای غرفه‌های حوزه علمیه بیجار بخشیده شد

حجت الاسلام حکمت حکیمی فر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیریت حوزه علمیه امام صادق (ع)  در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه به علت شیوع بیماری کورونا و تعطیلی کسب و کارها، اجاره بهای ۱۰ غرفه تجاری تحت مالکیت مدرسه علمیه امام صادق (ع) را در اسفندماه بخشید. وی افزود: درآمد حاصل […]حجت الاسلام حکمت حکیمی فر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیریت حوزه علمیه امام صادق (ع)  در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه به علت شیوع بیماری کورونا و تعطیلی کسب و کارها، اجاره بهای ۱۰ غرفه تجاری تحت مالکیت مدرسه علمیه امام صادق (ع) را در اسفندماه بخشید.

وی افزود: درآمد حاصل از این غرفه ها حدود ۶۰ میلیون ریال است که بطور مستقیم در تأمین هزینه های مدرسه علمیه هزینه می‌شود لذا با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده برای صنوف و مردم،  این کمترین کاری است که برای رضایت پروردگار و خوشحالی مستاجران این غرفه ها انجام گرفته است.

مدیر حوزه علیمه امام صادق (ع) اضافه کرد: همه باید با یکدلی و یکرنگی برای شکست این مهمان نامیمون و نامبارک و نحس تلاش کنیم،  جوسازی شدید تبلیغاتی بر روی ماجرای ویروس کورونا طی چند هفته اخیر حاکی از غیرعادی بودن ماجرا است.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه) ۲۷ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۳۴ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.

آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۸ نفر، بانه ۳۳ نفر، سنندج ۲۰ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۱ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره ۶ نفر، بیجار ۶ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بیش از ۲۵ درصد نسبت به روز گذشته افزایش دارد.

تاکنون ۳۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۳۴ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۰۲ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.

چهار بیمار نیز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جانباختند و تعداد فوتی ها به ۱۴ نفر از ابتدا تا امروز در استان کردستان رسید که از این تعداد هشت نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، ۲ نفر در قروه و یک نفر هم در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباختند که جواب آزمایش همه آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر افزایش یافت.

تاکنون چهار هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ نفر از مبتلایان جدید به این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۲۴ مورد رسید.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار دارای سه مدرسه علیمه سطح ۲ (برادران و خواهران)، سطح ۳ و سفیران هدایت (ویژه برداران)  در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.