اجرای بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری کشور در سنندج

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به پروژه 28 هکتاری انبار غله مشهور به پروژه هفت باغ به عنوان بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری کشور در سنندج از اراده مدیران و انجام تمهیدات لازم برای اجرای آن خبر داد.

محمدصدیق ثابتی امروز(۲ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: پروژه انبار غله در مساحتی حدود ۲۸ هکتار که با اراضی پیرامونی به ۳۲ هکتار خواهد رسید، اجرا خواهد شد.

وی افزود: اراضی و املاک واقع در محدوده ۲۸ هکتار که عمدتاٌ در اختیار دستگاه‌های دولتی است، شامل کاربری هایی است که امکان جابه جایی آن ها به خارج از شهر و تبدیل باقی مانده آن ها به کاربری های فرهنگی، تفریحی و فضای سبز وجود دارد این نگرش سبب ایجاد بزرگترین فضای تفریحی، فرهنگی شهری شده و می تواند جبران کننده فقر شهری در حوزه کاربرهای عمومی باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان، با اشاره به اتمام فاز یک مطالعاتی طرح، بیان کرد: اکنون در حال تهیه طرح جامعی هستیم که پس از آماده سازی در کمیسیون های مربوطه ارائه و پس از اخذ مجوزهای لازم نسبت به اجرایی کردن این پروژه مهم اقدام کنیم.

ثابتی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه های این طرح، مساحت ۳۲ هکتاری به هفت باغ شامل معماری، باغ آیین، باغ هنر، باغ مجسمه، باغ سینما، باغ کتاب و مجتمع اقامتی و تفریحی تبدیل می‌شود.

وی یادآور شد: پروژه انبار غله یا هفت باغ، بزرگترین پروژه بازآفرینی کشور است که همه دستگاه های اجرایی استان را در یک برنامه جامع هماهنگ در برخواهد گرفت و به باز تولید فضای فرهنگی کشور کمک می کند.

 

انتهای پیام/