احتمال آبگرفتگی موقت در کردستان

ایسنا/کردستان کارشناس هواشناسی استان کردستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان کردستان اعلام کرد که میزان بارش ها در نیمه جنوبی و غربی استان زیاد بوده و سبب آبگرفتگی های موقت خواهد شد. خبات قمری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: طبق بررسی نقشه […]ایسنا/کردستان کارشناس هواشناسی استان کردستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان کردستان اعلام کرد که میزان بارش ها در نیمه جنوبی و غربی استان زیاد بوده و سبب آبگرفتگی های موقت خواهد شد.

خبات قمری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: طبق بررسی نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی طی امروز تا صبح فردا پنجشنبه هوای استان ناپایدار بوده و طی این مدت شاهد بارش باران با احتمال وقوع رعد و برق، وزش باد گاهی شدید، در ارتفاعات و گردنه ها بارش باران و برف و در برخی نقاط مه و کاهش دید خواهیم بود.

وی افزود: میزان بارش ها در نیمه جنوبی و غربی استان زیاد (حدود ۲۰ تا ۲۵ میلی متر) بوده و سبب آبگرفتگی های موقت خواهد شد.

کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه سرعت وزش باد برای امروز و فردا به ویژه نیمه شرقی و ارتفاعات زیاد و در برخی ساعات در محدوده تند باد خواهد بود، تصریح کرد: از فردا ظهر تا اواسط شب جمعه همراه با کاهش ناپایداری، شرایط بارش ضعیف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از اواسط شب جمعه تا روز یکشنبه سامانه بارشی دیگری وارد منطقه می شود که سبب بارش باران، در ارتفاعات بارش باران و برف و وزش باد خواهد شد، عنوان کرد: این توده هوای به نسبت سرد، شرایط بهتری برای بارش برف در ارتفاعات و گردنه های استان دارد که در بولتن های آینده در این خصوص بیشتر اطلاع رسانی خواهیم کرد.

قمری در پایان یادآور شد: از لحاظ دمایی نیز تا روز یکشنبه تغییرات زیادی نخواهیم داشت ولی برای صبح دوشنبه و سه شنبه هفته آینده در بیشتر نقاط استان امکان وقوع یخنبدان صبحگاهی پیش بینی می شود.

انتهای پیام