ادامه بارش باران و برف تا سه شنبه/دمای هوا کاهش می یابد

بارش برف و باران از بعد از ظهر جمعه در سراسر استان کردستان آغاز شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد و پیش بینی می شود که این روند تا سه شنبه هفته جاری همچنان ادامه داشته باشد.

موج جدید بارشی از ابتدای روز گذشته وارد استان کردستان شد و پیش بینی می شود که این وضعیت و شرایط جوی تا روز سه شنبه هفته جاری نیز ادامه داشته باشد.

بارش باران و برف در استان کردستان طی آذر ماه در چندین بازه زمانی صورت گرفته است که این موج جدید بارشی به ویژه در ارتفاعات باعث سفیدپوش شدن کوه ها و بلندی های این استان شده است.

مدیرکل هواشناسی کردستان در گفت و گویی با اشاره به وضعیت جوی حال حاضر استان، گفت: بررسی خروجی مدل های پیش بینی عددی و نقشه های پیش یابی، بیانگر ورود سامانه بارشی از صبح روز جمعه به استان بود که بطور متناوب تا بعد از ظهر روز سه شنبه سبب افزایش پوشش ابر، وزش باد و بارش باران و برف (در ارتفاعات و گردنه ها و نیمه شمالی استان اغلب برف)، احتمال رعد و برق و افت دما می شود.

رحیم صدیقی اظهار داشت: بیشترین فعالیت این موج بارشی از عصر روز گذشته تا صبح روز سه شنبه پیش بینی شده و بارش باران و برف ممکن است باعث لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کاهش دید، کولاک برف در ارتفاعات، اختلال تردد در محورهای مواصلاتی و آبگرفتگی های موقت در نوار غربی استان شود.

وی افزود: همچنین با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، تا سه شنبه هفته جاری با استقرار سامانه بارشی بر روی سطح منطقه به تناوب شاهد ابری و مه آلود شدن آسمان، گاهی وزش باد، در بعضی ساعات بارش باران و برف، کولاک و کاهش دید در گردنه ها و ارتفاعات استان خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی کردستان ادامه داد: انتظار داریم مقدار بارش ها طی روز شنبه تا صبح یکشنبه و برای مناطق غربی، شمالی و تا حدی جنوبی استان همچون (مریوان، سروآباد، کامیاران، منطقه سارال، بانه و بیجار) نسبت به سایر نواحی قابل توجه تر باشد.

صدیقی یادآور شد: از ظهر یکشنبه تا روز سه شنبه از میزان بارش ها کاسته شده و به شکل پراکنده بخصوص برای نوار غربی استان پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: همچنین بعلت سرد بودن هوا طی این مدت، نوع بارش ها بخصوص در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف بوده و از لحاظ دمایی نیز تا اواخر هفته آینده دما بطور میانگین در طول شبانه روز چهار تا شش درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

 

 

مهر

انتهای خبر/