ادامه بارش های پراکنده در کردستان/دمای هوا افزایش می یابد

بارش باران در استان کردستان در سال جاری به وضعیتی رسید که در چندین نوبت آب گرفتگی معابر را نیز به دنبال داشت و البته باعث وقوع سیلاب نیز شد.

از روزهای نخستین فروردین ماه سال جاری وضعیت بارش باران و در یکی دو نوبت برف در استان کردستان گزارش شده است و پیش بینی می شود که تا روزهای ابتدایی اردیبهشت ماه این روند همچنان ادامه خواهد داد.

همزمان با بارش باران در یکی دو نوبت بارش برف و البته تگرگ در استان کردستان نیز در سه هفته اخیر گزارش شده و بر اساس اعلام مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان، این بارش ها و کاهش شدید دمای هوا باعث سرمازدگی محصولات کشاورزی در چندین شهرستان استان کردستان شد.

بر اساس اعلام راهداری استان کردستان، بارش برف در روزهای نخستین فروردین ماه در شهرستان های قروه و دیواندره به حدی بود که بعضی از جاده های روستایی نیازمند برف روبی شدند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان بارش ها به صورت رگبار و همچنین رعد و برق در دو روز آینده در استان کردستان همچنان ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود که در سراسر این استان بارش گزارش شود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگویی بیان کرد: طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی، با توجه به رطوبت موجود طی امروز برای ارتفاعات مرکزی کردستان رگبار و رعد و برق پراکنده خواهیم داشت.

رحیم صدیقی ادامه داد: در دیگر نواحی استان کردستان بارش ها به صورت احتمالی و خفیف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به ادامه وضعیت بارش ها در استان کردستان، پیش بینی می کنیم با گذشت زمان از شدت ناپایداری ها کاسته شده و جو این استان تا حدودی آرام شود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با اشاره به عبور سامانه جدید بارشی از نیمه جنوبی کشور طی پنج شنبه شب، گفت: با عبور این سامانه بارشی بار دیگر هوای استان کردستان ناپایدار می شود.

وی با اشاره به احتمال افزایش ابر در استان کردستان طی روز جمعه، یادآور شد: با عبور این سامانه بارشی پوشش ابر در استان کردستان افزایش یافته و همزمان با این مهم رگبار و رعد و برق پراکنده را شاهد خواهیم بود.

صدیقی ضمن اشاره به وضعیت دمای هوای استان کردستان طی روزهای آینده، عنوان کرد: امروز در سنندج در گرمترین ساعت دمای هوای مرکز استان به ۲۱ درجه بالای صفر خواهد رسید و در سردترین ساعت مردم این شهر دمای هوای شش درجه بالای صفر را تجربه می کنند.

وی با اشاره به اینکه احتمال کاهش چهار درجه ای دمای هوای سنندج طی سه روز آینده وجود دارد، افزود: پیش بینی می شود که روز شنبه هفته آینده هوای سنندج در گرمترین ساعت به ۱۷ درجه بالای صفر برسد و در سردترین ساعت هم دمای هوا شش درجه بالای صفر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان به گرمترین نقطه استان طی چند روز آینده اشاره کرد و افزود: شهرستان سروآباد با دمای هوای ۲۲ درجه گرمترین نقطه استان کردستان بوده و در همین مدت زمان مای هوای در زرینه از توابع شهرستان دیواندره به یک درجه بالای صفر خواهد رسید و به همین دلیل سردترین نقطه استان کردستان خواهد بود.

در حال حاضر وضعیت جوی در سنندج آفتابی همراه با ابری است و دمای هوا نیز در این شهر تا ظهر امروز به بالای ۲۰ درجه خواهد رسید.

انتهای پیام/