ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا اعلام شد

ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تشریح اطلاعیه شماره ۵ کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ترتیبات ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را اعلام کرد. حسین خوش اقبال امروز(۲۱فروردین) با اشاره به اطلاعیه شماره ۵ کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: تا پایان […]ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تشریح اطلاعیه شماره ۵ کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ترتیبات ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را اعلام کرد.

حسین خوش اقبال امروز(۲۱فروردین) با اشاره به اطلاعیه شماره ۵ کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: تا پایان فروردین ماه صرفا افراد بومی، ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر دارند، از ورود افراد غیر ساکن به شهرهای استان جلوگیری خواهد شد و هرچند که خروج افراد غیر ساکن برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است اما این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را ندارند و از کنار گذرها عبور خواهند کرد.
وی با اشاره به تعطیلی مراکز آموزشی، افزود: مدارس و دانشگاه های استان کماکان تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهد بود اما فعالیت ادارات دولتی از ۲۳ فروردین ماه با ترتیبات جدید برابر بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در خصوص میزان نیروی انسانی و ساعات کاری ادامه می یابد.

رئیس کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی استانی ستاد مدیریت کرونا با اشاره به تعطیلی پارک ها، ‌بوستان ها،‌ تفرجگاه ها،‌ مراکز تفریحی،‌ استخرها و اماکن مشابه، بیان کرد: برگزاری هرگونه تجمع و مراسم رسمی،‌غیر رسمی و مذهبی ،برگزاری اعیاد شعبانیه در قالب برپایی ایستگاه های صلواتی، برپایی مراسم، جشن های مولودی خوانی و نظائر آن ممنوع است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان خوش اقبال ضمن اشاره به بلامانع بودن تردد خودروهای امدادی،‌ درمانی،‌ پلیس، حمل بار، کالاها و مایحتاج مردم‌ و همچنین سوخت، ذکر کرد: تردد کارمندان و ‌کارگرانی که محل سکونت آن ها با محل کارشان در نقاط مختلف قرار دارد، تردد دانشجویان رشته های علوم پزشکی و سایر مصادیق مورد نیاز، تکنسین های مخابراتی و دیگر مواردی که بنا به ضرورت از طریق مراجع ذیربط، هماهنگ می شود، با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکانپذیر است.

وی در ادامه مباحث خود در مورد فعالیت اصناف و مشاغل خاطرنشان کرد: مشاغل گروه اول (مشاغلی که نباید تعطیل شوند)مطابق اطلاعیه های قبلی به فعالیت خود ادامه می دهند و فعالیت مشاغل و ‌صنوف دارای ریسک کم و متوسط که فهرست جدید آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در استان از ۲۳ فروردین مطابق پروتکل ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می شود، به صورت تدریجی آغاز خواهد شد.

رئیس کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا در پایان با اشاره به اجرایی بودن مصوبات این ستاد بر این نکته تاکید کرد که در صورت عدم توجه به هر یک از موارد فوق الذکر، برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام