از دستگیری ۵ نفر اراذل و اوباش تا کلاهبرداری با چک پول‌های جعلی در کردستان

طی عملیات‌های مختلف به همت انتظامی استان کردستان ۵ نفر اراذل و اوباش در مریوان و باند کلاهبرداری که با چک پول‌های جعلی در سقز اقدام به کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش بانه نیوز؛ طی عملیات‌های مختلفی به همت انتظامی استان کردستان ۵ نفر اراذل و اوباش در مریوان و باند کلاهبرداری که با چک پول‌های جعلی در سقز اقدام به کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.
علیرضا صفری در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد:  ۵ نفر ارازل و اوباش در مرز باشماق این شهرستان دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: باتوجه به تماس چند نفر از رانندگان خودروهای ترانزیتی در مرز باشماق باسامانه پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ایجاد مزاحمت و درخواست وجه از رانندگان به بهانه های مختلف توسط افرادی ناشناس سریعاً مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: ماموران با تشکیل تیم‌های ویژه عملیاتی، با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق شدند، متهمان را که از افراد شرور و سابقه‌دار بودند شناسایی کنند.

صفری افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را که با ۲ دستگاه خودروی سواری و سلاح سرد و شمشیرهمراه داشتند دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مریوان با بیان اینکه خط قرمز پلیس ناامنی و سلب آسایش مردم است، خاطرنشان کرد: متهمان پس ار تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شده و خودروی آنان توقیف و روانه پارکینگ شد.

کلاهبرداری با چک پول‌های جعلی در سقز

حمید رضایی فرمانده انتظامی شهرستان سقز هم از کلاهبرداری با چک پول‌های جعلی در این شهر خبر داد و اظهار کرد: در پی گزارش و شکایت های تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و اخاذی با چک پول‌های جعلی توسط فردی ناشناس از افراد مسن و کم سواد، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ سقز قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران دایره تجسس کلانتری۱۱ با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، متهم را حین کلاهبرداری با چک پول جعلی دریکی از میادین شهر  دستگیر کردند .

رضایی افزود: در بازرسی ماموران پلیس از متهم ، تعداد ۴۱برگ چک پول جعلی به مبلغ ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کشف شد.

وی گفت: این فرد شیاد در پوشش خیرخواهانه، افراد مسن و بی‌سواد را برای کلاهبرداری انتخاب می‌کرد و با هدیه کردن یک برگ چک پول به آنها و جلب اطمینان آنها ، چک پول‌های جعلی خود با پول رایج این افراد عوض کرده و بلافاصله محل را ترک می‌کرد.

رضایی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای ۱۶ فقره سابقه جعل و کلاهبرداری بود، گفت: متهم به ۴ فقره کلاهبرداری با چک پول‌های جعلی در شهر سقز اعتراف کرد که پرونده قضایی در این رابطه تشکیل و بهمراه متهم به دادسرا ارسال که متهم با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی تحویل زندان مرکزی سقز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز در خاتمه با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر خانواده‌ها به سالمندان گفت: شیادان با کمین و شناسایی افراد کهنسال به بهانه های مختلف به آنان نزدیک شده و در یک فرصت مناسب اقدام به کلاهبرداری یا سرقت طلاجات و وجوه نقد آنان می‌کنند و متواری می‌شوند.

 

انتهای پیام/