افتتاح طرحهای عمرانی، صنعتی و کشاورزی در کردستان

ده‌ها طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی، صنعتی و کشاورزی با ۲۹ میلیارد ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه در استان کردستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

همزمان با دهه مبارک فجر چندطرح گازرسانی، مخابراتی و کشاورزی در شهرستان قروه به بهره برداری رسید.
این طرح‌ها شامل طرح توسعه اینترنت تلفن ثابت در روستا‌های «بهارلو، دیوزند، آقبلاق، یالغوزآغاج و قصلان» نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل چهار در ۴ سایت BTS مراکز «قروه، سریش آباد، دلبران و مالوجه»، احداث و راه اندازی سایت BTS در روستای «شیخ جعفر»، گازرسانی به ۳ واحد صنعتی، احداث گلخانه‌ی با ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن در روستای نارنجک، مرکز خدمات بهزیستی ندا و سیلو ۲۰ هزار تنی گندم تعاونی آرد وحدت در قروه است –.-
در سروآباد هم ۲۹ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تحویل داده شد .
احداث زمین ورزشی و کمک برای تعمیر و مرمت مسجد روستای تازه آباد بخش مرکزی و ۱۰ طرح عمرانی دهیاری‌های این بخش از دیگر طرح‌هایی بود که امروز در سروآباد افتتاح شد.
در پنجمین روز از دهه مبارک فجر کامیارانی‌ها هم شاهد افتتاح دو واحد صنعتی و ۶ طرح عمرانی بنیاد مسکن در این شهرستان بودند .
این طرح‌ها شامل کارگاه تولید فیلتر هوای خودرو و صنایع چوب در شهرک صنعتی، طرح هادی روستای زرینجوب، فاز ۳ طرح هادی روستای الک، فاز ۳ طرح هادی روستای ماراب، فاز اول طرح هادی روستای چغابراله، ۵۶۷۷ مین واحد مقاوم سازی شده شهرستان کامیاران است .
مدرسه یک کلاسه در روستای گنبدی بیجار و طرح پروار بندی ۷۵ راسی روستای گله مریوان هم از دیگر طرح‌های بود امروز افتتاح شد .
در بانه هم ۱۰ واحد مسکن مددجویی کمیته امداد، یک واحد پرورش مرغ گوشتی ۲۰ هزار قطعه‌ای در روستای ماسیدر، گلخانه سبزی و صیفی در روستای شوی و خط انتقال آب به روستا‌های بخش مرکزی و شهرک‌های بلوار کردستان به بهره برداری رسید.

صداوسیما کردستان
انتهای خبر/