اقتصاد مقاومتی سرانه درآمد استان را افزایش می‌یابد

ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی باید زمینه ای فراهم کند که سرانه درآمد استان افزایش یابد. بهمن مرادنیا در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بر لزوم دقت در تعریف پروژه های پیشران توسعه تاکید و اظهار کرد: اگر لازم شد، پروژه ها را محدود تعریف کنیم تا بتوانیم توان اجرایی را بالا […]ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی باید زمینه ای فراهم کند که سرانه درآمد استان افزایش یابد.

بهمن مرادنیا در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بر لزوم دقت در تعریف پروژه های پیشران توسعه تاکید و اظهار کرد: اگر لازم شد، پروژه ها را محدود تعریف کنیم تا بتوانیم توان اجرایی را بالا ببریم پاسخگوی عملکرد خود باشیم. 

وی همچنین بر لزوم واگذاری پروژه ها به پیمانکاران متعهد و پای کار تاکید کرد. 

در این جلسه که طرح های پیشران حوزه کشاورزی بررسی شد، استاندار با ابراز خرسندی از اینکه نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه در استان تنگ نظری وجود ندارد، بیان کرد: اگر بتوانیم شرایط را فراهم کنیم، بار دولت را کم و توان مردم افزایش می دهیم اما اشتیاق سرمایه گذاران و کشاورزان مهم است. 

مرادنیا، افزایش تولید گوشت قرمز را یکی از طرح های مهم در حوزه کشاورزی دانست و افزود: تولید گوشت قرمز هم موجب روستاییان در روستاها می‌شود و هم از واردات آن به کشور جلوگیری می‌کند. 

وی صدور مجوز واردات و صادرات برخی محصولات کشاورزی از مرزهای کردستان را در اقتصاد استان موثر دانست و خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی متوجه سود این صادرات و ورادات شوند، خودشان برای انجام آن اقدام می کنند.

انتهای پیام