اقدامات شعارگونه نمی تواند شعار جهش تولید را عملیاتی کند

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه سه شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان های تابعه استان کردستان، در خصوص درخواست تعطیلی ادارات به دلیل شیوع کرونا، اظهار داشت: ادارات می توانند با یک سوم کارکنان خود فعالیت داشته باشند اما امکان تعطیلی دستگاه های خدمات رسان وجود ندارد. وی ضمن تاکید بر […]به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه سه شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان های تابعه استان کردستان، در خصوص درخواست تعطیلی ادارات به دلیل شیوع کرونا، اظهار داشت: ادارات می توانند با یک سوم کارکنان خود فعالیت داشته باشند اما امکان تعطیلی دستگاه های خدمات رسان وجود ندارد.

وی ضمن تاکید بر لزوم نظارت و جدیت فرمانداری ها بر تعطیلی اماکن عمومی و بازار تا ۱۵ فروردین، افزود: کنترل جدی ورودی و خروجی شهرها بسیار مهم بوده و به مطالبه عمومی شهروندان تبدیل شده است.

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، از فرمانداران خواست شعارگونه با این موضوع برخورد نکنند بلکه تحقق آن را با جدیت پیگیری کنند.

مرادنیا با یادآوری اولویت بندی پروژه های استان در سال ۹۸ به منظور تسریع در تکمیل آنها، ادامه داد: هر کدام از شهرستان ها پتانسیل، ظرفیت و توان خاص خود را دارد لذا باید برمبنای آن برنامه ریزی لازم در جهت جهش تولید و ایجاد توسعه در استان انجام گیرد و این برنامه ریزی یاید تسریع شود.

وی با بیان اینکه وقتی ۱۰ – ۱۱ سال شعار سال حول محور مسائل اقتصادی انتخاب می شود یعنی در این زمینه مشکل جدی داریم، یادآور شد: شاید در استان هنوز نتوانسته ایم به واقع جذب سرمایه گذار داشته باشیم و هنوز نتوانسته ایم همایشی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان برگزار کنیم.

استاندار کردستان بیان کرد: باید به سمت جذب سرمایه گذار برویم، باید فرصت های سرمایه گذاری استان را تعریف کنیم باید برای سرمایه گذاری و تولید، خیلی بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم اشتغال و تولید را همزمان پیش ببریم.

مرادنیا در ادامه بر لزوم اتمام پروژه های اولویت دار که به مردم وعده اتمام آن در سال ۹۹ داده شده، تاکید و گفت: چندین سال روی این پروژه ها کار شده و مردم بدبین شده اند، اگر می خواهیم مردم امیدوار شوند باید تلاش کنیم این پروژه ها که برای استان هم حائز اهمیت هستند تکمیل شوند.

وی در ادامه ضمن یادآوری اهمیت مرز باشماق در توسعه استان، اظهار داشت: باشماق در شرایط مطلوب و خوبی برای استان نیست و باید به عنوان مرز رسمی آنرا به تعاریف و شان و شؤن لازم برسانیم.

استاندار کردستان بر لزوم افزایش تلاش برای بهره برداری مناسب از آب های مرزی و سدهای استان و همچنین تامین آب شرب پایدار شهرها و روستاهای استان، تسریع در اجرای طرح مسکن محروم، ایجاد فضای سبز شهری و بین شهری و نظارت بر شهرداری ها تاکید کرد.

مرادنیا در پایان سخنان خود با تاکید بر اهمیت ساخت محل دائمی نمایشگاه ها برای استان، فرصت داده شده به اتاق بازرگانی سنندج را غیرقابل تمدید عنوان کرد و افزود: بعد از گذشت چهار سال اتاق هنوز نتوانسته تعهد خود را عملی کند و حیف است نسبت به این فرصت خوب که می توانیم برای توسعه بازرگانی استان استفاده کنیم بی تفاوت باشیم و قطعاً بخش خصوصی متقاضی اجرای ساخت آن خواهد بود.