اقلام بهداشتی و غذایی میان مددجویان سقزی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد امام (ره) سقز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز یک هزار بسته اقلام بهداشتی شامل انواع مواد شوینده و ضدعفونی کننده، توسط ۱۳ اکیپ بین مددجویان مناطق شهری این نهاد توزیع شد. غفور عبداللهی با بیان اینکه از اعتبارات دولتی و استانی این یک هزار بسته مواد […]


سرپرست کمیته امداد امام (ره) سقز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز یک هزار بسته اقلام بهداشتی شامل انواع مواد شوینده و ضدعفونی کننده، توسط ۱۳ اکیپ بین مددجویان مناطق شهری این نهاد توزیع شد.

غفور عبداللهی با بیان اینکه از اعتبارات دولتی و استانی این یک هزار بسته مواد ضدعفونی و شوینده خریداری و بین افراد تحت پوشش کمیته امداد توزیع شد، افزود: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا ۴ هزار و ۹۳۶ خانوار از مددجویان، این بسته بهداشتی را دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه هر یک از این بسته های ضدعفونی و شوینده ارزش ریالی آن ۴۲۰ هزار ریال است، تاکید کرد: این کمک ها در آینده نیز ادامه دارد و در اختیار خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرد.

۲۰۰ بسته مواد غذایی بین مددجویان سقزی توزیع شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز نیز گفت: امروز تعداد ۲۰۰ بسته مواد غذایی میان تعدادی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی با همکاری این نهاد توزیع شد که شامل برنج، روغن، قند، چای، رب و ماکارونی بود که از محل عواید موقوفه خدیجه خاتون و سلطان سقز تهیه شده بود.

جانگیری امجدی وی اضافه کرد: امسال در مجموع بیش از یک هزار و ۸۰۰ بسته مواد غذایی از محل درآمد موقوفات تهیه و بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و دانش آموزان بی بضاعت توزیع شده است.

چند روز قبل هم، هشت هزار و ۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی به همت استاندار کردستان و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط استان بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان سقز توزیع شده بود.

کمپین های مردمی هم، شبانه محلات و معابر اصلی شهر را ضدعفونی می کنند و همچنان به توزیع مواد ضدعفونی و بهداشتی میان مردم ادامه می دهند.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه) ۲۷ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۳۴ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.

آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۸ نفر، بانه ۳۳ نفر، سنندج ۲۰ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۱ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره ۶ نفر، بیجار ۶ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بیش از ۲۵ درصد نسبت به روز گذشته افزایش دارد.

تاکنون ۳۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۳۴ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۰۲ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.

چهار بیمار نیز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جانباختند و تعداد فوتی ها به ۱۴ نفر از ابتدا تا امروز در استان کردستان رسید که از این تعداد هشت نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، ۲ نفر در قروه و یک نفر هم در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباختند که جواب آزمایش همه آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر افزایش یافت.

تاکنون چهار هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ نفر از مبتلایان جدید به این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۲۴ مورد رسید.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.