اماکن غیر ضروری تا پایان تعطیلات نوروزی باید بستە بمانند

بە گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان در خصوص بیماری کرونا و بررسی آخرین وضعیت شهرستان‌ها ضمن تبریک عید مبعث و سال نو, گفت: از مردم استان تقاضا دارم از هر نوع تجمع و تردد در اماکن برای پیشگیری از شیوع کرونا خودداری کنند. وی […]بە گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان در خصوص بیماری کرونا و بررسی آخرین وضعیت شهرستان‌ها ضمن تبریک عید مبعث و سال نو, گفت: از مردم استان تقاضا دارم از هر نوع تجمع و تردد در اماکن برای پیشگیری از شیوع کرونا خودداری کنند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در جلسه روز گذشته بر بسته ماندان فروشگاه‌ها و مکان‌های غیر لازم تاکید کردند، افزود: فرمانداران شهرستان‌ها نیز موظف هستند در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند و اجازه ندهند این اماکن بازگشایی شوند.

استاندار کردستان با بیان اینکه کمبود اقلام بهداشتی در سطح استان در حال مرتفع شدن است، ادامه داد: درخواست‌هایی برای بسته شدن مرز وجود دارد، اما مرز و تردد کامیون‌ها ارتباطی با اماکن پر تجمع ندارند.

مرادنیا یادآور شد: اکیپ‌های پزشکی مجهز در مرز مستقرر هستند و همه ترددها را با حساسیت کنترل می‌کنند.

وی بیان کرد: دشمن در تلاش است تا ارتباط اقتصادی ما با همسایگان را قطع کند و در شرایط فعلی ضرورت دارد که این ارتباط اقتصادی حفظ شود.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود بر بسته ماندن همه مهمانسراها تاکید کرد و اظهار داشت: فرمانداران با حساسیت به این مسئله توجه کنند، چرا که لازم است ادارات دولتی خود در این راستا پیش قدم باشند.

مرادنیا ضرورت اطلاع رسانی گسترده به مردم برای تشریح وضع موجود را خواستار شد و گفت: اطلاع رسانی گسترده صورت بگیرد تا مردم دیگر استان‌ها و شهرها مطلع باند که بازارها خصوصاً در شهرهای مرزی بسته است.

وی در ادامه بر پرهیز فرمانداران از اعلام آمارها در خصوص بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: تنها مرجع اعلام آمارها دانشگاه علوم پزشکی کردستان است و همه باید به این آمارها اتکا کنند.