امداد رسانی به خودرو‌های گرفتار در برف در کردستان

بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر عملیات برف روبی در محور‌های مواصلاتی استان کردستان انجام شد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اعلام این خبر گفت : با این بارش زمستانی کل محور‌های استان باز و تردد برقرار است.
دانش زندی افزود : به علت بارش برف در روز گذشته هم اکنون راه ارتباطی ۳۰ روستا در استان بسته شده که تا ظهر امروز بازگشایی می‌شود.
وی گفت : دیروز ۵۵۹ خودرو گرفتار در برف رهاسازی شده و ۲۴ نفر هم در راهدارخانه‌های استان اسکان یافتند.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان افزود : ۲۰۰ راهدار با ۲۰۰ ماشین راهداری ، عملیات امداد رسانی را در محور‌های اصلی و روستایی  بر عهده داشتند.
زندی گفت : به دلیل بارش‌های روز گذشته در گردنه‌ها افت دما وجود دارد و همین افت دما موجب لغزندگی در جاده می‌شود و رانندگان بايد با احتیاط برانند.
پلیس راه استان هم اعلام کرد با وجود بارش و لغزندگی و نداشتن دید کافی در محور‌های مواصلاتی استان در روز گذشته تعدادی تصادف منجر به خسارت در استان اتفاق افتاد .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان هم به وجود ۷ حادثه جاده ایی ناشی از برف و کولاک در استان اشاره و اضافه کرد : در شبانه روز گذشته به ۲۰۵ نفر امداد رسانی انجام شده است.
محمد باقر محمدی گفت : ۴ دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه خودرو پشتیبان با ۴۲ نفر نیرو در این عملیات‌ها حضور داشته اند.
وی افزود : این عملیات‌ها در گردنه خان بانه ، زرینه دیواندره و صلوات آباد سنندج دهگلان انجام شده است.
مدیر کل هواشناسی استان هم اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، درمریوان بیشترین میزان بارش با ۶۹ میلیمتر بارش به ثبت رسیده و بیجارهم با شش و ۲ دهم بارندگی کمترین میزان به ثبت رسیده است.
صدیقی با بیان اینکه میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته در کردستان با کاهش ۴۸ درصدی همراه بوده است گفت:نسبت به دوره ۳۰ ساله هم با کاهش ۱۳ درصدی مواجه بوده ایم.
به گفته کارشناسان هواشناسی از روز دوشنبه این هفته بارش باران و گا‌ها برف این نعمت الهی در استان آغاز خواهد شد و پیش بینی می‌شود این بارش‌ها تا چهاردهم دی ماه ادامه دشته باشد.

صدا و سیما کردستان
انتهای خبر/