امنیت زیرساختی برای توسعه پایدار

واژه امنیت زمانی معنی واقعی خود را پیدا می‌کند که بشریت با ناامنی مواجه شود، زمانی که این ناامنی در زندگی به وجود آمده و یک اجتماع با آن روبرو شود تازه مفهوم امنیت، عینیت گرفته و انسان آن را با جان و دل لمس می‌کند.

کشورمان از لحاظ جغرافیایی در یکی از حساس‌ترین مناطق در جهان قرار گرفته و با توجه به غنی بودن این منطقه و همچنین خاص بودن شرایط جغرافیایی آن سال‌ها است که محل طمع استکبار جهانی بوده و به همین دلیل واژه امنیت در این خطه دارای اهمیت دوچندانی است.

جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی تاکنون با مسائل و حوادث متعددی دست و پنجه نرم کرده و به دلیل همان موقعیت حساس جغرافیایی از یک سو و همچنین بر هم زدن بازی کشورهای غربی از سوی دیگر، همواره مورد هجوم و حملات متعددی در حوزه‌های سخت و نرم قرار گرفته است.

وجود امنیت پایدار در کشور ما با توجه به توضیحات ارائه شده و همچنین نظر به دشمنی‌های مختلف کشورهای مستکبر و ظالم با آن دارای اهمیت زیادی است و این اهمیت زمانی صد چندان می‌شود که برای نهادینه کردن آن هزینه‌ها و خسارت‌های متعددی نیز متحمل شده ایم.

جدای از جنگ تحمیلی هشت ساله و ایثار و رشادت بی مثال مردم برای مقابله با دشمن بعثی مورد حمایت اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان، بعد از پیروزی ملت در این جنگ نابرابر باز هم دشمنی‌ها ادامه داشت و نوع مقابله نیز رنگ عوض کرد.

در سالهای اخیر دشمنی‌های استکبار جهانی با ملت ایران از همه لحاظ ادامه داشته ولی در سایه تلاش‌های صورت گرفته تمامی نهادهای انقلابی و وزارت اطلاعات ما در امنیت و آرامش کامل توانسته ایم از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن دفاع کنیم.

این روزها یکی از مهمترین اقدامات در راستای تأمین امنیت در یک جامعه خنثی کردن توطئه‌های مختلف دشمن قبل از اجرا است که این مهم از رسالت‌های اصلی سربازان گمنامی است که نقش و حضورشان همواره قابل توجه بوده ولی نام و نشان آنها همواره گمنام است.

نگاهی به وضعیت استان کردستان نشان می‌دهد که دشمن این خطه را آماج توطئه‌ها و حملات خود قرار داده و با ایجاد شرایط مختلف به دنبال سوءاستفاده است که خوشبختانه در سایه چشم‌های همیشه بیدار و نگاه نافذ سربازان گمنام امام زمان (عج)، این توطئه‌ها نقش بر آب شده است.

نکته مهمتر در این میان جدای از بی نام و نشانی فعالیت‌های این عزیزان، محدودیت‌ها در اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت‌های آنها است و بدون شک اگر امروز کردستان در این وضعیت خاص در کشور و منطقه در اوج آرامش و امنیت قرار گرفته است، باید بخش زیادی از آن را نتیجه اقدامات و ایثار این عزیزان دانست.

این روزها که امنیت در کردستان در بهترین شرایط ممکن قرار گرفته است، چه بهتر آنکه سایر مدیران و مسئولان استان کردستان هم همت کرده و با استفاده از این ظرفیت و نعمت ارزشمند، زمینه برای توسعه این استان و رفع محرومیت‌ها و کمبودها را فراهم کنند.

انتهای پیام/