سرپرست فرمانداری شهرستان بانه

انتخابات بارزترین تجلی حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت: جایگاه انتخابات در قانون به عنوان بارزترین تجلی مردم‌سالاری و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود امری بدیهی است.

محمد امین زاده روز سه‌شنبه در نشست شورای معاونین و بخشداران تابعه شهرستان و اولین نشست برگزاری و هماهنگی انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتخابات موجب رشد و بالندگی نظام اسلامی، پویایی در جامعه و رسیدن به کمال و پیشرفت می‌شود.

وی تاکید کرد:‌ حضور و مشارکت حداکثری مردم و برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از حاشیه، اصلی‌ترین وظیفه دست اندرکاران و اعضای ستادهای انتخاباتی است.

امین‌زاده افزود:‌ همه دستگاه‌های اجرایی و اداری شهرستان از امکانات و ظرفیت‌های قانونی خود در راستای تامین ملزومات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای برگزاری انتخابات استفاده کنند.

سرپرست فرمانداری بانه با ابلاغ شناسایی و دعوت از معتمدین محلی در راستای تشکیل هیات های اجرایی توسط فرمانداری و بخشداری‌های تابعه، خواستار بررسی و ارائه گزارش زیر ساخت‌های مخابراتی، تهیه فهرست جامع خودروهای اداری مورد نیاز برای انتخابات و اعلام نیاز ستاد انتخابات به حضور کارکنان مامور از سایر ادارات به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات شد.

در این نشست، معاونین فرماندار و بخشداران تابعه بر حفظ سلامت انتخابات و استقلال و بی‌طرفی هیات‌های اجرایی و کارکنان دولت شامل فرمانداری، بخشداری ها و روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید شد.

بر اساس زمان بندی ستاد انتخابات کشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود،  ثبت نام داوطلبان از دهم تا شانزدهم آذر انجام می‌شود پس از بررسی سوابق و صلاحیت داوطلبان در مراجع چهارگانه و اعلام نظر شورای نگهبان، وزارت کشور در ۲۲ بهمن اسامی نهایی نامزدهای انتخابات را به مراکز حوزه‌های انتخابیه اعلام می‌کند.

تبلیغات انتخاباتی از ۲۳ بهمن آغاز می‌شود و داوطلبان تا سی‌ام بهمن می‌توانند تبلیغات خود را انجام دهند.

دوره دهم قانونگذاری مجلس شورای اسلامی در خرداد ۱۳۹۹ به پایان می رسد.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۵ حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان یک نماینده و حزه انتخابیه سقز و بانه نیز یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

انتهای خبر/