انتخاب پرورش دهنده زنبورعسل بانه ای بعنوان پرورش‌دهنده نمونه در اولین جشنواره منطقه‌ای زنبور عسل و فرآورده های آن

اولین جشنواره منطقه ای زنبور عسل و فرآورده های آن روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ماه ۹۸ در مریوان برگزار شد‌

 

به گزارش بانه نیوز؛ اولین جشنواره منطقه ای زنبور عسل و فرآورده های آن به همت سازمان جهادکشاورزی استان کردستان و با حضور استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، زنجان، کردستان، کرمانشاه و همدان طی دو روز متوالی (دوشنبه و سه‌شنبه ۱۳ و ۱۴ آبان‌ماه) به میزبانی مریوان در سالن نشاط این شهرستان برگزار شد.

در این جشنواره که مدیر و رییس تولیدات دامی جهاد کشاورزی بانه به‌همراه مدیر عامل تعاونی زنبوردان و تعدادی از زنبورداران بانه نیز شرکت نموده بودند، آقای “سامان محمدنژاد” از بانه بعنوان پرورش دهنده نمونه زنبور عکس انتخاب شد.

“کریم شرفی” مدیر جهاد کشاورزی بانه با اعلام این خبر به خبرنگار ما اظهار داشت: توسعه صنعت زنبورداری و صنایع جانبی در منطقه/ معرفی فرآورده‌های زنبورعسل و مزایای آن/ نقش صنعت زنبورداری در ایجاد اشتغال پایدار/ ترویج مزایای زنبورعسل در گرده‌افشانی باغات، مزارع و مراتع/ تعامل، هم‌اندیشی و همکاری هرچه بیشتر زنبورداران منطقه، از اهداف این جشنواره‌ی دو روزه در مریوان بوده است.

وی در ادامه ضمن تبریک انتخاب آقای “محمدنژاد”  بعنوان پرورش دهنده نمونه زنبور عسل از بین زنبورداران ۶ استان غرب و شمال‌غرب کشور حاضر در این جشنواره به مردم شریف شهرستان بانه، از حمایت و راهنمایی پیوسته مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بانه به فعالان در زمینه‌های مختلف کشاورزی خبر داد.

 

انتهای خبر/