ایلان ماسک: برنامه نویسان جوان قانون شکن باشند!

ایلان ماسک یکی از کارآفرینان ثروتمند دنیای فناوری در یک مصاحبه اینترنتی در مورد راه‌هایی که نوجوانان می‌توانند تحصیلات فناوری خود را طی بحران شیوع بیماری همه گیر کووید-19 پیگیری کنند گفت که برنامه نویسان جوان باید قواعد فعلی را بشکنند و خلاق باشند.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از آی‌ای، “ایلان ماسک” مهمان یک برنامه زنده در یوتیوب بود و برای جمعی از دانشجویان باشگاهی موسوم به “Hack Club” سخنرانی کرد. این گروه روی ایجاد فرصت‌های آموزشی برای نوجوانان برای یادگیری در مورد فناوری در طول موانع ایجاد شده توسط بیماری همه گیر جهانی کووید-۱۹ تلاش می‌کند.

این گروه قبلاً شبکه‌ای از باشگاه‌های کدنویسی در دبیرستان‌ها و برنامه‌های آموزشی حضوری چند روزه بود و اکنون در پی شیوع کووید-۱۹، این سازمان در تلاش است تا به نوجوانان راجع به یادگیری فناوری آگاهی دهد. این کار برای نوجوانان در هنگام بحران کروناویروس جدید بسیار ضروری است، چرا که بسیاری از مدارس در سراسر جهان هنوز تعطیل هستند.

ایلان ماسک خطاب به برنامه نویسان نوجوان و جوان گفت که آنها باید قانون شکن باشند و قواعد فعلی را زیر پا بگذارند و خلاقانه عمل کنند.

ماسک گفت: ما باید تلاش بیشتری برای تولید و ساختن کالاها داشته باشیم. ایجاد و کار کردن بر روی یک سیستم تولیدی بسیار سخت‌تر از آن است که مردم تصور می‌کنند. طراحی یک موشک دشوار است، اما ساختن آن ۱۰ برابر و ساخت خط تولید آن ۱۰۰ برابر دشوارتر است.

ماسک اظهار داشت که نظام سرمایه داری برای کنترل تولید CO2(کربن دی اکسید) در جو، باید فکری کند، چرا که این امر با تغییرات آب و هوایی مرتبط است.

ماسک از اهمیت فناوری سایبری و رابط‌های مغز و رایانه نیز در این جلسه صحبت کرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری گفت که یکی از مسائل همواره دشوار زندگی او تمایز بین کارهای اسپیس‌ایکس، نورالینک(توسعه رابط کاربری مغز-ماشین) و زندگی شخصی وی است.

وی در مورد توسعه هوش مصنوعی گفت که اگر هدف رسانه‌های تحت هدایت هوش مصنوعی درآمد تبلیغاتی باشد، در صورت عدم کنترل صحیح، می‌تواند باعث ایجاد جنگ شود.

به طور کلی، ماسک فکر می‌کند که ما باید نسبت به دستکاری هوش مصنوعی مراقب باشیم تا هیچگاه سرکش نشود و همیشه توسط یک شخص یا گروه کنترل شود.

وی در پایان گفت که واقعاً تحت تأثیر سوالات قرار گرفته است و پس از شرکت در این گفتگو، نسبت به آینده احساس خوشبینی می‌کند.

 

انتهای پیام/