بارش‌ها در روز یکشنبه شدت می‌یابند/ احتمال آبگرفتگی موقت معابر

کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه آسمان استان برای امروز و فردا ناپایدار خواهد بود اعلام کرد که میزان بارش ها طی روز یکشنبه برای نیمه غربی و ارتفاعات مرکزی استان بیشتر بوده و احتمال آبگرفتگی های موقت برای این نقاط وجود دارد.

خبات قمری در گفت و گویی با اشاره به آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: طبق بررسی نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی، هوای استان طی امروز و فردا ناپایدار بوده و طی این مدت به ویژه روز یکشنبه در برخی ساعات شاهد رشد ابر، رگبار و رعدو برق پراکنده و وزش باد گاهی شدید خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای امروز بعد از ظهر سرعت وزش باد شدید بوده و امکان ایجاد خسارت دور از انتظار نیست، افزود: میزان بارش ها طی روز یکشنبه برای نیمه غربی و ارتفاعات مرکزی  استان بیشتر بوده و احتمال آبگرفتگی های موقت برای این نقاط وجود دارد.

کارشناس هواشناسی استان کردستان تصریح کرد: برای روز دوشنبه هوای استان پایدار خواهد بود و فقط در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و وزش باد خواهیم داشت.

وی عنولن کرد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز همراه با افزایش ناپایداری در منطقه، در برخی ساعات اقزایش پوشش ابر، وزش باد و رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.

قمری در پایان با اشاره به کاهش دید و کیفیت هوا ب دلیل انتقال توده گرد و خاک از عراق یادآور شد: از لجاظ دمایی نیز برای صبح دوشنبه ۳ تا ۴ درجه دمای حداقل صبحگاهی کاهش می یابد.

 

انتهای پیام/