بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان کردستان ممنوع شد

اسماعیل مریوانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط پیش آمده و به منظور حفظ سلامت هموطنان، تمامی موزه ها و بناهای تاریخی سطح استان تعطیل و بازدید گردشگران از این اماکن ممنوع می باشد. او ادامه داد: مجموعه های موزه مردم شناسی خانه کٌرد، موزه سنندج، تپه […]اسماعیل مریوانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط پیش آمده و به منظور حفظ سلامت هموطنان، تمامی موزه ها و بناهای تاریخی سطح استان تعطیل و بازدید گردشگران از این اماکن ممنوع می باشد.

او ادامه داد: مجموعه های موزه مردم شناسی خانه کٌرد، موزه سنندج، تپه باستانی زیویه، غار کرفتو و دیگر آثار تاریخی که به عنوان مهمترین مقاصد گردشگری استان کردستان در طول سال و به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات تابستانی همواره پذیرای گردشگران و مهمانان زیادی از سراسر کشور بوده اند، هم اکنون به دلیل وجود بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین مصوبه شورای تامین شهرستان سنندج، تعطیل شدند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه در ورودی های استان تردد کلیه مسافران کنترل می شوند، افزود: ضمن آرزوی سلامتی برای همگان، ازتمامی هموطنان عزیز تقاضا دارم از سفر به استان کردستان خودداری کنند.

از چند روز قبل تاکنون نیز استانداری کردستان بارها در خصوص عدم سفر مردم و مسافران نوروزی به استان هشدار داده بود.

از صبح امروز در مبادی ورودی شهرهای استان کردستان نیز محدودیت های در خصوص سفر مردم به این شهرها اعمال شده است.