برای مقابله با کرونا اگر نیاز به اقدامات شدیدتری باشد قاطعانه انجام خواهیم داد

ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: اگر به مرحله‌ای برسیم که نیاز به اقدامات و تدابیر شدیدتر برای کنترل و مقابله با کرونا داشته باشیم، قاطعانه این کار را خواهیم کرد اما امیدواریم با همکاری جمعی به آن مرحله نرسیم و به زودی این بحران را پشت سر بگذاریم. بهمن مرادنیا امروز(۲۲ اسفند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: […]ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: اگر به مرحله‌ای برسیم که نیاز به اقدامات و تدابیر شدیدتر برای کنترل و مقابله با کرونا داشته باشیم، قاطعانه این کار را خواهیم کرد اما امیدواریم با همکاری جمعی به آن مرحله نرسیم و به زودی این بحران را پشت سر بگذاریم.

بهمن مرادنیا امروز(۲۲ اسفند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بحث سلامت مردم خط قرمز ما است و در این مورد با کسی تعارف نداریم، اگر به مرحله‌ای برسیم که نیاز به اقدامات و تدابیر شدیدتر برای کنترل و مقابله با کرونا داشته باشیم، قاطعانه این کار را خواهیم کرد اما امیدواریم با همکاری جمعی به آن مرحله نرسیم و به زودی این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: تمامی جریان‌ها و افراد با هر تفکر و عقیده‌ای هستند باید بدانند اکنون وقت خودخواهی و انتقاد و مجادله نیست و اعمال همگی مستقیماً با جان انسان‌ها سر و کار دارد، ما نیاز به همدلی همه افراد با هر عقیده و طرز فکری داریم.

استاندار کردستان بیان کرد: دولت و تمام نهادهای درمانی و خدماتی شبانه‌روز پای کار است و ما آگاه‌سازی‌ها و هشدارهای لازم را به اضافه امور اجرایی و برنامه‌های مورد نیاز انجام دادیم و اکنون مردم نیز باید همگی همکاری کنند.

مرادنیا ذکر کرد: غربالگری مسافران در مبادی ورودی استان اگر چه شاید با رنجش و سوءتفاهم‌هایی همراه است اما به خاطر حفظ سلامت خود افراد، چه مسافران و چه افراد در مقصد، ناگزیریم آن را انجام دهیم و امیدواریم افراد با فرهنگ و درک بالایی با این قضیه کنار بیایند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری، خودداری از تجمع در تمام مراسم‌ و مناسبت‌ها و بازارهای خرید و  رعایت نکات بهداشتی صادر شده از مراجع رسمی پزشکی می‌تواند بزرگ‌ترین کمک مردم به خودشان برای شکستن چرخه این ویروس باشد.

استاندار کردستان به توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده با نظارت علوم پزشکی اشاره کرد و یادآور شد: امروز قرار شد برخی از ماشین آلات بلا استفاده در هلال احمر در اختیار دستگاه ها گذاشته شود تا در مواقع بحران بتواند در اختیار استان باشند.

انتهای پیام