برف در راه کردستان

هواشناسی برای فردای استان آسمانی ابری و مه آلود همراه با بارش باران و برف در ارتفاعات پیش بینی کرده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از اواخر وقت امروز یکشنبه همراه با ورود یک سامانه بارشی تا بعد از ظهر سه شنبه هوای استان ناپایدار خواهد بود.
بهرام چاره خواه افزود: درارتفاعات بارش باران و برف، احتمال رعد و برق، و در بعضی ساعات مه و کاهش دید را انتظار داریم.
چاره خواه گفت: میزان بارش‌ها در نیمه جنوبی استان (کامیاران، سروآباد، مریوان، اورامانات، سنندج، دهگلان و قروه) برای روز دوشنبه قابل توجه بوده و باعث آبگرفتگی و مشکلات تردد خواهد شد.
چاره خواه خاطرنشان کرد: با توجه به گرم بودن این سامانه، عمده بارش‌ها به صورت باران بوده، ولی برای ارتفاعات و گردنه‌های شمالی استان (کوه‌های چهل چشمه، زرینه، بیجار، بهارستان و منطقه سارال) بارش‌ها ابتدا به صورت باران و برف و در ادامه به شکل برف خواهد بود.
وی گفت: در روز سه شنبه در نیمه جنوبی و غربی استان (کامیاران، سنندج، موچش، دهگلان، قروه، سروآباد، مریوان، منطقه اورامان، و تا حدودی بانه و سرشیو سقز و مریوان) شاهد آبگرفتگی موقت، احتمال رعدو برق، لغزندگی جاده ها، و اختلال موقت در تردد خواهیم بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از اواخر وقت سه شنبه تا روز چهارشنبه جو استان پایدار خواهد بود.
وی تأکید کرد: مردم در صورت امکان از سفر‌های غیر ضرور خودداری کنند و در صورت نیاز تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
دمای هوای سنندج، هم اکنون ۲ درجه سانتیگراد است. در ۲۴ ساعت گذشته سنندج در سردترین ساعت منفی ۱ و در گرمترین ساعات ۱۶ درجه سانتیگراد بوده است.
در ۲۴ ساعت گذشته نیز سردترین و گرمترین نقاط استان، به ترتیب بابارشانی با منفی ۴ درجه و سلین اورامان ۱۷ درجه سانتیگراد بود.

 

صدا و سیما

انتهای خبر/