برگزاری دوره‌های آموزشی مبارزه با کرونا در سقز

رئیس اوقاف و امور خیریه سقز از اقدامات پیشگیرانه این اداره در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: با توجه به رشد آمار مبتلایان به این بیماری در سقز کارگاه آموزشی مقابله با کروناویروس به همت اداره اوقاف و امور خیریه سقز برگزار شد. جهاندار امجدی، رئیس اوقاف و امور خیریه […]


رئیس اوقاف و امور خیریه سقز از اقدامات پیشگیرانه این اداره در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: با توجه به رشد آمار مبتلایان به این بیماری در سقز کارگاه آموزشی مقابله با کروناویروس به همت اداره اوقاف و امور خیریه سقز برگزار شد.

جهاندار امجدی، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز، در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: مبارزه با کرونا وظیفه کلیه آحاد جامعه است و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان کلیه توان خود را برای پیشگیری از شیوع این بیماری در سقز به کار گرفته است.

وی افزود: عدم آشنایی مردم با این ویروس، جدی نگرفتن آن و عدم رعایت نکات بهداشتی بین مردم یکی از دلایل اصلی رشد این بیمار در سطح شهرستان سقز است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز از اقدامات پیشگیرانه این اداره در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: برپایی دوره آموزشی مبارزه با کرونا با حضور کارشناسان علوم پزشکی، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی بین مساجد، توزیع پوسترهای اطلاع‌رسانی، تعطیلی مساجد، اماکن متبرکه و مراسمات از اقدامات اوقاف و امور خیریه شهرستات سقز در مبارزه با شیوه بیماری کرونا است.

وی با اشاره به ترویج و توسعه فرهنگ وقف در جامعه عنوان کرد: با شیوع این بیماری در سطح کشور و بالطبع آن در شهرستان سقز میزان نیاز به وقف‌هایی با نیت کمک به بیماران بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد لذا از واقفان خیراندیش این تقاضا را داریم که وقف‌های خود را به این امور خیر اختصاص دهند.

امجدی یادآور شد: وقف و نیات واقفان همواره کمک‌رسان ما در بسیاری از حوزه‌ها از جمله مساجد، کمک به افراد بی‌بضاعت، دانش‌آموزان محروم و … بوده است که با افزایش نیت کمک به بیماران و امور دیگر می‌توان بهره لازم را از این امر خیر برد.

انتهای پیام