برگزاری دومین نشست مشورتی صندوق در استان کردستان

دومین نشست مشورتی در خصوص صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مسائل دهیاری‌ها با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان برگزار شد.

دومین نشست مشورتی در خصوص صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مسائل دهیاری‌ها با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان برگزار شد.

در این نشست ملکی، معاون عمرانی استاندار توضیحاتی در خصوص مشکلات موجود در سطح روستاها ارائه کرده و گفت: صندوق استان کردستان در سال ۹۷ موفق به کسب رتبه اول در سطح کشور شده که این نشان دهنده درایت، تلاش و پشتکار مجموعه مدیریت صندوق در استان است و ما نیز جهت حفظ این رتبه تمام سعی و تلاش خود را بکار خواهیم بست و کلیه دهیاران سطح استان نیز موظف به همکاری با صندوق و کارگزاران هستند.

در ادامه شریف پور، سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به مصوبات جلسه قبل گفت: مقرر شده در این جلسه مدیر صندوق استان گزارش تفصیلی در خصوص صندوق ارائه نماید تا با شناسایی موانع و محدودیت‌ها تلاش حداکثری صورت پذیرد.

در ادامه احمد پور، مدیر استان توضیحات کامل و جامعی در خصوص مبانی قانونی صندوق، مزایا و خدمات و  جامعه هدف ارائه کرده و گفت: سهمیه تکلیفی هر شهرستان از طرف استاندار و به تبع آن از طریق فرماندارن به بخشداران تابعه ابلاغ شده است.

مدیر استان در ادامه با تاکید بر همکاری و تعامل مجموعه وزارت کشور جهت پیشبرد اهداف، اظهار داشت: خوشبختانه در شش ماهه نخست سهمیه تکلیفی استان ۱۰۰ درصد تحقق پیدا کرده و امیدواریم در نیمه دوم نیز با همت و تلاش بیش از پیش بتوانیم به این مهم دست یابیم .

وی با تاکید بر تحقق سهمیه تکلیفی سال ۹۸ اظهار داشت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته در شش ماهه نخست سال ۹۸ ، شهرستان سقز با ۱۴۵% درصد تحقق سهمیه تکلیفی در رتبه نخست و شهرستان بانه نیز با ۳۴% تحقق سهمیه تکلیفی در رتبه آخر استان قرار گرفته اند.پ

در پایان مقرر گردید:

۱- ارزیابی از عملکرد کارگزارن شهرستان‌های مرزی سقز، بانه و مریوان صورت پذیرد و مشکلات عدم تحقق سهمیه تکلیفی در این شهرستان‌ها  در جلسه بعدی بررسی گردد .

 ۲- جلسه‌ای با حضور کلیه ماموستایان جهت توجیه آنان و استفاده از ظرفیت آنان برگزار گردد.

۳- جلسه با حضور معاون اقتصادی استاندار در خصوص بیمه مرز نشینان برگزار گردد.

۴- در آذر ماه جلسه‌ای به ریاست استاندار برگزار گردد و گزارش اقدامات انجام شده در آن جلسه ارائه گرد.

۵- مقرر گردید طی ابلاغی از سوی دفتر امور روستایی و شوراها به دهیاران، آنان مکلف به همکاری با صندوق گردند.

در پایان حاضرین در جلسه، سوالات، دیدگاه و نقطه نظرات خود را بیان و به نحو مقتضی به آنان پاسخ داده شد.

انتهای خبر/