برگزاری مسابقه آنلاین کتابخوانی «با من بخوان» در کردستان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از برگزاری مسابقه آنلاین کتابخوانی «با من بخوان» برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان خبرداد و گفت: انتخاب کتاب‌های مفید و جذاب انگیزه دانش‌آموزان را برای شرکت در این مسابقه‌ها بیشتر می‌کند. به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از آموزش و پرورش استان کردستان، خلیل رنجبر، رئیس آموزش […]


رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از برگزاری مسابقه آنلاین کتابخوانی «با من بخوان» برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان خبرداد و گفت: انتخاب کتاب‌های مفید و جذاب انگیزه دانش‌آموزان را برای شرکت در این مسابقه‌ها بیشتر می‌کند.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از آموزش و پرورش استان کردستان، خلیل رنجبر، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با تأکید بر ضرورت و اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، اظهار کرد: با هدف استمرار و تداوم آموزش مسابقه آنلاین کتابخوانی با من بخوان در ۲۰ مدرسه و کانال مجازی ارتباطی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در طول هفته منابع طبیعی فعال شده است.

وی افزود: کتاب‌های «قصه‌های درخت دختر»، «راز درخت‌ها»، «موشک کاغذی»، «درخت سرافراز»، «درخت بخشنده»، «سرود دختر» و «درخت بزرگ» از جمله عناوین معرفی شده به دانش‌آموزان جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی از تاریخ ۱۵ تا ۲۲  اسفندماه جاری است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با بیان اینکه کتاب و کتاب‌خوانی و میزان گرایش به مطالعه یکی از شاخص‌های رشد و توسعه به شمار می‌رود، بیان کرد: موضوع کتاب های انتخابی برای دانش آموزان باید ملموس، عینی، کاربردی و به محیط زندگی آنان نزدیک باشد.

رنجبر ذکر کرد: این مسابقات با شرکت بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز با نیاز ویژه دختر و پسر دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول پیش‌حرفه‌ای و متوسطه دوره دوم حرفه‌ای به منظور گسترش عدالت آموزش از طریق آموزش‌های مجازی و ارتباط هر چه بیشتر مجازی با دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: در این راستا حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های مجازی، توجه به آن‌ها و کیفیت مطالب ارائه شده به دانش‌آموزان حائز اهمیت است که خوشبختانه در این زمینه معلمان فداکار دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دست به کار شده‌اند تا از اتلاف وقت این دانش‌آموزان جلوگیری و فرایند تعلیم و تربیت ادامه یابد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در پایان یادآور شد: مسابقه کتاب خوانی به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای ایجاد رغبت بیشتر و عادت دادن کودکان و نوجوانان به مطالعه است لذا انتخاب کتاب‌های مفید و جذاب انگیزه دانش‌آموزان را برای شرکت در این مسابقه‌ها بیشتر می‌کند.

انتهای پیام