رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه؛

برگزاری چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه با موضوع ترویج فرهنگ مطالعه، به ریاست "حاج ماموستا عبدالله حیدری" امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه روز پنج شنبه 25 مهرماه 98 در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بانه برگزار گردید.

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه با موضوع ترویج فرهنگ مطالعه، به ریاست “حاج ماموستا عبدالله حیدری” امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه روز پنج شنبه ۲۵ مهرماه ۹۸ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بانه برگزار گردید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه در این جلسه ضمن تسلیت اربعین حسینی خدمت تمامی مسلمانان اظهار داشت: حضرت امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام نمودند و توجه به فرهنگ مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از معروفات و از مصادیق فرهنگ عمومی است که از صدر اسلام تاکنون به آن توجه زیادی شده است و در قرآن کریم بیش از ۷۵۰ آیه در خصوص علوم مختلف آمده است و با مطالعه و خواندن کتاب میتوان به شناخت لازم در خصوص این علوم دست پیدا کرد.

“محمد امین زاده” سرپرست فرمانداری شهرستان بانه ضمن تقدیر و تشکر از مردم فهیم شهرستان بانه و انجمنهای فرهنگی و هنری که در امور عام المنفعه و ترویج فرهنگ مطالعه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند و با انجام طرحهای نو همچون “خوانده ام بخوان” و ایجاد “کوچه کتاب و محله کتاب” اقدامات خوبی را انجام داده اند و باید تلاش نمود تا شهر بانه به عنوان پایتخت کتاب شناخته شود.

“حمیدرضا خوشبخت” دبیر شورای فرهنگ عمومی نیز ضمن بیان گزارشی از وضعیت حوزه کتاب، به بیان راهکارهای لازم و موثر جهت توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله “دسترسی آسان کتاب برای همگان، ایجاد کتابخانه در اماکن عمومی و پارکها، دیدار با نویسندگان و مولفین و حمایت از آنان، ایجاد کتابخانه سیار و اهداء کتاب در مناسبتهای مختلف توسط ادارات و ارگانهای مختلف و …” شدند.

گفتنی است این جلسه با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان بانه و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی به عنوان میهمان جلسه برگزار گردید.

 

انتهای پیام/