برگزاری کنسرت آنلاین موسیقی کردی “گولان” در سنندج

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری کنسرت آنلاین موسیقی کردی "گولان" در پردیس سینمایی بهمن سنندج از اول تا سوم اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

امین مرادی امروز(۳۱ فروردین) با اشاره به ادامه فعالیت های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در دوران کرونا با استفاده از بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته و برای تقدیر و تجلیل از مدافعان سلامت و ایثارگری های این قشر کنسرت موسیقی گولان به صورت زنده و آنلاین در سنندج برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری سه شب کنسرت آنلاین موسیقی کردی با عنوان “گولان” در سالن خالی از جمعیت پردیس سینمایی بهمن سنندج، افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته از اول تا سوم اردیبهشت ماه سه شب کنسرت آنلاین موسیقی کردی گولان در سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: کمال صفی خانی و عادل نادری با همراهی گروه موسیقی “ئه وین” و سعدالله نصیری با همراهی گروه موسیقی “ژوانا” اول تا سوم اردیبهشت راس ساعت ۲۱ به صورت آنلاین برای علاقه مندان به موسیقی کردی اجرا می کنند.

مرادی ذکر کرد: در جریان برگزاری کنسرت موسیقی آنلاین کردی گولان روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه کمال صفی خانی با همراهی گروه موسیقی ئه وین راس ساعت ۲۱ اجرا خواهند داشت، روز سه شنبه دوم اردیبهشت ماه سعدالله نصیری با همراهی گروه موسیقی ژوانا اجرا می کنند و در نهایت روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه نوبت به اجرای عادل نادری با همراهی گروه موسیقی ژوانا خواهد رسید.

وی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای پخش این کنسرت از بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، افزود: این کنسرت موسیقی از طریق کانال اینستاگرام پردیس سینمایی بهمن سنندج به آدرس @cinemabahman_official و همچنین صحفه آپارات حوزه هنری انقلاب اسلامی پخش زنده می شوند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته در راستای پوشش این کنسرت از طریق شبکه های اجتماعی داخلی، افزود: هماهنگی های لازم در این خصوص در دست اقدام است و در صورت تامین زیرساخت های لازم پخش این کنسرت موسیقی از طریق شبکه های داخلی نیز به صورت زنده و مستقیم پخش می شوند.

مرادی با اشاره به اهمیت و جایگاه هنر موسیقی در بین مردم، افزود: موسیقی کردی دارای غنا و جایگاه ویژه ای است و به همین دلیل همواره از سوی اقشار مختلف مردم مورد توجه و پیگیری قرار گرفته و انتظار می‌رود این اقدام حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز همچون سایر فعالیت ها با همراهی و استقبال مردم مواجه شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی ویژه اصحاب فرهنگ و هنر برای تولید اثر در روزهای کرونایی در کشور، عنوان کرد: خوشبختانه همه فعالان فرهنگ و هنر در استان کردستان در این روزها احساس مسئولیت کرده و با هنر و توان خود به تولید آثار پرداخته اند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به دیگر فعالیت ها و اقدامات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در روزهای کرونایی، یادآور شد: ضبط و پخش پیام ۲۰ هنرمندان شاخص کرد برای تشویق مردم جهت ماندن در خانه، انتشار فراخوان جشنواره هنرمندانه در خانه بمانیم در رشته های مختلف و پخش فیلم های کوتاه فیلمسازان کردستانی در شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان از جمله فعالیت های انجام شده از سوی حوزه هنری استان به شمار می رود.

مرادی خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر برنامه شعر خوانی جمعی از شاعران برجسته کردستانی در قالب شب شعر «ئیواره شیعریک بوو ئه م روژانه» ضبط شده و هم اکنون در بستر شبکه های اجتماعی در حال توزیع و نشر است.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت های مختلفی را برنامه ریزی کرده است و انشالله به موقع این فعالیت ها نیز اطلاع رسانی می شود.

 

انتهای پیام/