رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس

برگزاری ۴۰ عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی در کردستان

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس از برگزاری 40 عنوان برنامه در 930 واحد بسیج دانش‌آموزی در سطح استان خبر داد.

اصغر عبدی‌فر پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج با اشاره به برنامه‌ها هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار کرد: ۴۰ عنوان برنامه اصلی در طول هفته بسیج دانش‌آموزی در ۹۳۰ واحد بسیج دانش‌آموزی در سطح استان برگزار می‌شود.

وی شعار هفته بسیج امسال را دانش‌آموزی انقلابی مدرسه انقلابی عنوان کرد و گفت: هفتم آبان ماه نخستین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی با عنوان «دانش‌آموز بسیجی اخلاق و پایداری» نام‌گذاری شده که به صدا در آوردن زنگ ایثار و شهادت، سخنرانی فرمانده واحد در مدارس متوسط اول و دوم و غیره از برنامه‌های نخستین روز این هفته است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس اذعان داشت: چهارشنبه ۸ آبان با عنوان دانش‌آموز بسیجی انتظار و عدالت خواهی نام‌گذاری شده که برگزاری ویژه برنامه‌های پدافند غیرعامل در مدارس منتخب، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموزی برای این روز هدف‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: سومین روز این هفته با عنوان دانش‌آموز بسیجی شجاعت و آرمان‌خواهی نام‌گذاری شده که در این روز شاهد برگزاری مسابقه دوو رهروان دانش‌آموز، کوه پیمایان دانش‌آموزی ویژه پیشگامان، عطر افشانی مزار شهدای فرهنگی، دیدار با خانواده شهدای دانش‌آموز و فرهنگی و اعزام ۱۰ نفر دانش‌آموزان مجمع فاطمیون و علویان برای شرکت در سومین کنگره ملی آینده‌سازان خواهیم بود.

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دانش‌آموزان شرکت کننده در سومین کنگره ملی آینده‌سازان در چهارمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی با عنوان رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند کرد، اظهار کرد: روز جمعه دهم آبان ماه مصادف با پنجمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی با عنوان دانش‌آموز بسیجی انتظار و عدالت‌خواهی نام‌گذاری شده که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، حضور در نماز جمعه، سخنرانی دانش‌آموزان توانمند قبل از خطبه‌ها و غیره را خواهیم داشت.

عبدی‌فر خاطرنشان کرد: شنبه یازدهم آبان ماه با نام «دانش‌آموز بسیجی بصیرت و ولایت‌مداری» نام‌گذاری شده که همزمان با این روز شروع اردوهای راهیان نور به یادمان‌های شمال غرب دختران به سمت مریوان و پسران به سمت بانه را داریم این زائران در مسیرهای رفت و بازگشت از یادمان‌های شهر سنندج بازدید خواهند کرد.

اعزام ۷ هزار دانش‌آموز بسیجی به اردوی راهیان‌نور

به گفته وی، در مجموع بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۷ هزار دانش‌آموز از یادمان‌های شهدا در شمالغرب کشور در قالب این برنامه که در ششمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی کلید می‌خورد بازدید خواهند کرد.

وی تصریح کرد: دیدار دانش‌آموزان و فرهنگیان با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با حضور فرمانده سپاه کردستان، استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور، برگزاری نشست‌های روشنگری با موضوع استکبار ستیزی، تبیین نظر مقاومت فعال و تبیین بیانه گام دوم انقلاب در مدارس از دیگر برنامه‌های این روز در سطح استان خواهد بود.

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه در هفتمین و آخرین روز از هفته بسیجی حضور گسترده و دشمن شکن دانش‌آموزان را در راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور در سطح استان داریم، اضافه کرد:‌ آخرین روز از هفته بسیج با عنوان« استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی امریکا» نام‌گذاری شده مسابقه نقاشی ویژه امیدان انقلاب، راهپیمایی ۱۳ آبان و غیره از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

به گفته عبدی‌فر، نشست حلقه‌های صالحین، نمایشگاه  عملکرد بسیجی، اجلاسیه شهدای دانش‌آموزی در راستای برنامه‌های کنگره ملی ۹۲ هزار دانش‌آموز بسیجی و افتتاحیه یادواره ۴۱۵ شهید دانش‌آموزی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در سطح استان است.

وی در پایان گفت: ابن برنامه‌ها در سطح گسترده‌ای توسط ۹۳۰ واحد بسیج دانش‌آموزی در سطح استان با تعامل با آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/