بهره‌برداران سد گاوشان پایاب سد را تخلیه کنند

کامران رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارش های موثر سال آبی جاری و پیش‌بینی های هواشناسی استان بازگشایی دریچه تحتانی سد گاوشان روز یکشنبه ساعت هشت صبح ۲۵ اسفند بازگشایی می‌شود. وی اضافه کرد: این اقدام به منظور مهار سیلاب محتمل انجام می‌شود که از […]کامران رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارش های موثر سال آبی جاری و پیش‌بینی های هواشناسی استان بازگشایی دریچه تحتانی سد گاوشان روز یکشنبه ساعت هشت صبح ۲۵ اسفند بازگشایی می‌شود.

وی اضافه کرد: این اقدام به منظور مهار سیلاب محتمل انجام می‌شود که از این رو لازم است مردم، ساکنان و مجاورین این سد و رودخانه گاورود در پایاب سد از توقف و تردد در رودخانه مذکور اجتناب کنند.

وی گفت: همچنین بهره‌برداران، باغداران و به ویژه دارندگان طرح های پرورش ماهی در پایاب سد گاوشان هرچه سریعتر نسبت به تخلیه کامل حوضچه ها و جمع آوری تجهیزات و منصوبات اقدام کرده و منطقه را ترک کنند تا شاهد بروز خسارات جانی نباشیم.

طبق اعلام هواشناسی کردستان در طول هفته جاری به تناوب ۲ موج بارشی استان را تحت تاثیر قرار میدهد که موج اول بارشی تا عصر روز یکشنبه فعال خواهد بود، به دنبال آن از روز دوشنبه تا اواخر هفته پیش رو موج دوم بارشی استان را تحت تاثیر قرار میدهد.

سد مخزنی گاوشان در استان کردستان با گنجایش مخزن ۵۵۰ میلیون متر مکعب و تونل انتقال آب و نیروی برق‌آبی به ظرفیت ۱۱ مگاوات احداث شده ‌است.