بهره برداری از شبکه اجتماعی دانش آموزان ( شاد ) در کردستان

ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: همزمان با سراسر کشور، شبکه اجتماعی دانش آموزان دوره ابتدایی ( شاد ) از ۲۱ فروردین ماه جاری در مدارس استان آغاز و در حال انجام است. رشید قربانی صبح امروز (۲۳ فروردین) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر وزیر آموزش و پرورش و همکاری وزارت […]ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: همزمان با سراسر کشور، شبکه اجتماعی دانش آموزان دوره ابتدایی ( شاد ) از ۲۱ فروردین ماه جاری در مدارس استان آغاز و در حال انجام است.

رشید قربانی صبح امروز (۲۳ فروردین) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر وزیر آموزش و پرورش و همکاری وزارت ارتباطات، دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی، مساعدت دانشگاه صنعتی شریف و تلاش شبانه روزی تیم فنی، اقدامات اجرایی و حقوقی پلت فرم اختصاصی آموزش و پرورش بنام SHADAP  با مالکیت و مدیریت وزارت آموزش و پرورش در مرحله بهره برداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه از پنج شنبه ۲۱فروردین ماه ۹۹ ورود مدیران، معلمان و دانش آموزان دوره ابتدایی به پلت فرم اختصاصی آموزش و پرورش امکان پذیر و فراهم شده است، افزود: مدیران، معلمان و دانش آموزان دوره ابتدایی، می‌توانند اپلیکیشن شاد را با مراجعه به آدرس‌‏http://Shaddl.medu.ir دریافت و نصب کنند. 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به اینکه راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی شاد، توسط معاونت آموزش ابتدایی به شهرستان ها و مناطق تابعه ابلاغ و بر اساس اطلاعیه های صادر شده مراحل اجرایی کار در حال انجام است، بیان کرد: در طی دو روز گذشته مدیران مدارس ابتدایی استان ضمن نصب اپلیکشن شاد، اقدامات لازم را انجام داده اند. 

به گفته  قربانی زمان و نحوه ورود و بهره‌برداری مدارس متوسطه در شبکه اجتماعی دانش آموزان ( شاد ) متعاقبا اعلام و اجرایی خواهد شد. 

وی در ادامه به ویژگی های شبکه اجتماعی دانش آموزان اشاره کرد و با بیان اینکه این شبکه متعلق به آموزش و پرورش و تحت مالکیت و مدیریت وزارتخانه است، خاطرنشان کرد: امنیت آن از جنبه های اخلاقی، حفظ داده‌ها، اطلاعات و محتواهای تولید شده بسیار بالاتر است و کیفیت این شبکه از حیث سرعت نقل و انتقال داده‌ها در حد شبکه های اجتماعی خارجی ولی بسیار ارزانتر از آنها و دسترسی به آن نیز سهل تر است. 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: پایداری این شبکه و پشتیبانی رایگان از آن در راستای مسئولیت اجتماعی اپراتور همراه اول بمدت ۱۵ سال توسط این اپراتور تضمین شده است، این شبکه قابلیت اتصال نامحدود نرم افزارهای کاربردی دیگر که توسط آموزش و پرورش و یا بخش خصوصی تولید می‌شود را دارد و اطلاعات معلمان و دانش‌آموزان در این شبکه کاملا محفوظ بوده و امنیت اطلاعات آن توسط تیم فنی دانشگاه شریف تضمین شده است.

انتهای پیام