بودجه سال ۹۹ شهرداری بانه ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است

شهردار بانه گفت: بودجه عمرانی و جاری شهرداری برای سال آینده (۱۳۹۹) در لایحه پیشنهادی به شورای اسلامی این شهر ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وریا وثوقی روز شنبه در گفت و گویی با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه امسال شهرداری اظهار داشت: بودجه شهرداری به ۲ بخش عمرانی و جاری تقسیم می‌شود که  ۴۰ درصد معادل ۱۶۰ میلیارد ریال عمرانی و ۶۰ درصد معادل ۲۴۰ میلیارد ریال جاری خواهد بود.
وی اضافه کرد: ۶۰ میلیارد ریال از بودجه عمرانی به پروژه های نیمه‌تمام اختصاص می‌یابد که شامل ساماندهی سایت بازیافت، کارخانه آسفالت و کارخانه بلوک زنی است.
وثوقی با اشاره به اینکه شهرداری در سنوات گذشته ۲۲۰ میلیارد ریال بدهی داشته است، افزود: بیش از ۵۰ درصد بدهی پیمانکاران معادل ۱۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده و در آینده کل بدهی ها با تامین منابع مالی پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: طبق بخشنامه بودجه شهرداری‌ها، بخشی از بودجه جاری شهرداری بانه به پرداخت نیم درصد کتابخانه عمومی، آموزش کارکنان شهرداری و طرح های فرهنگی کد دار اختصاص پیدا می‌کند.
شهردار بانه تاکید کرد: در آمدهای شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده، توسعه شهری، تخلفات ساختمانی، وجوه شهرداری، خود یاری شهروندان و فروش اموال منقول و غیرمنقول تامین می‌شود.
وی گفت: بودجه سال آینده شهرداری تا نیمه دوم بهمن بررسی و در صورت نهایی شدن برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود.
وثوقی با اشاره به تلاش های انجام شده برای گذار از رکود مالی همزمان با دیگر شهرهای استان اظهار داشت: با حمایت استانداری کردستان و تلاش مجموعه شهرداری حقوق و بدهی معوق پرسنل و تمام مطالبات معوقه آنها پرداخت شده است.
شهرستان مرزی بانه با ۱۵۷ هزار جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است. شهرداری بانه در سال ۱۳۰۸ تاسیس شده و تاکنون ۱۴ شهردار داشته است.

ایرنا
انتهای خبر/