بیش از هفت هزار تن نهاده دامی به کردستان تخصیص داده شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: وزارت جهاد کشاورزی تا کنون هفت هزار و ۸۶۹ تن انواع نهاده‌های دام و طیور به این استان تخصیص داده است.

سید احمد ذکریایی نژاد امروز(۱۰اردیبهشت) در جلسه کمیته توزیع نهاده های دامی استان برگزار شد اظهار کرد: تا کنون چهار هزار و ۴۵۰ تن از این میزان شامل سه هزار و ۳۰۰ تن ذرت و یک هزار و ۱۵۰ تن کنجاله سویا در بین بهره برداران و تولید کنندگان توزیع شده است.

وی افزود: در مرحله دوم نیز سه هزار و ۴۱۹ تن شامل ۲ هزار و ۲۶۰ تن ذرت و یک هزار و ۱۵۹ تن کنجاله سویا براساس مفاد نامه معاونت امور تولیدات دامی وزارتخانه توزیع می‌شود.

ذکریایی نژاد بیان کرد: سال گذشته نیز در این استان ۲۰۰ هزار و ۵۵۱ تن انواع نهاده‌های دام و طیور شامل ۹۹ هزار و ۱۵۹ تن کنجاله سویا، ۵۹ هزار و ۱۱۷ تن ذرت، ۱۱ هزار و ۸۵۰ تن نیز جو و ۳۰ هزار و ۴۲۵ تن سبوس توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ذکر کرد: این میزان نهاده توسط شرکت پشتیبانی امور دام به میزان ۷۳ هزار و ۲۶ تن و بخش خصوصی به میزان ۹۷ هزار و ۱۰۰ تن خریداری و طی معاملات پرورش دهندگان دام و طیور در سامانه بازارگاه توزیع شده است.

وی یادآور شد: ۳۰ هزار و ۴۲۵ تن سبوس مورد نیاز دام نیز توسط تشکل‌ها و واحدهای صنفی خوراک دام و طیور توزیع شده است.

 

انتهای پیام/