بیش از چهار هزار نفر در بانه زیر پوشش بیمه روستاییان هستند

سرپرست فرمانداری بانه گفت: هشت کارگزار وابسته به صندوق بیمه روستاییان و عشایر در این شهرستان فعالیت دارند و در مجموع چهار هزار و ۷۶۰ نفر نیز عضو این صندوق بوده و از خدمات آن بهره‌مند هستند.

محمد امین زاده روز دوشنبه در نشست با کارگزاران بیمه روستاییان و عشایر و بخشداران با اشاره به اهمیت بیمه روستاییان اظهار داشت: برای جذب و عضویت مردم در این صندوق بیمه تلاش زیادی انجام نشده و عدم آگاهی از مزایای آن باعث شده روستاییان رغبتی برای عضویت نداشته باشند.

وی با بیان اینکه باید برای جذب حداکثری روستاییان به صندوق بیمه روستایی و عشایر تلاش شود، افزود: باید عدم تمایل روستایی برای عضویت در صندوق بیمه،  آسیب شناسی شده و راه حل‌هایی برای جذب روستاییان ارائه شود.

امین زاده ادامه داد: عملکرد برخی کارگزاران بیمه مثبت است بطوریکه یکی از کارگزاری ها امسال بیش از ۱۰۰ نفر از روستاییان را جذب صندوق کرده اما برخی از حتی یک نفر بیمه شده جدید هم جذب نکرده‌اند.

سرپرست فرمانداری بانه اضافه کرد: اهداف ما در زمینه بیمه روستاییان و عشایر در شهرستان محقق نشده و با توجه به ضرورت افزایش پوشش بیمه ای، انتظار داریم بخش زیادی از روستاییان عضو این صندوق شوند.

بیمه روستاییان و عشایر بیمه از دولتی است که تمام روستاییان و عشایر را بیمه می کند و فرد بیمه شده از مزایای بازنشستگی برخوردار می شود.

ایرنا
انتهای خبر/