بیش از ۱۰ هزار نفر در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای کردستان آموزش دیدند

سید جمیل احمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این افراد در آموزشگاه‌های بخش خصوصی و موسسات کاراموزی آزاد زیر نظر اداره کل اموزش فنی و حرفه‌ای کشور اموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند. وی با اشاره به فعالیت  ۱۲۸ آموزشگاه آزاد در استان اضافه کرد: این تعداد شامل  ۷۶ آموزشگاه‌های آزاد ویژه خواهران ، […]سید جمیل احمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این افراد در آموزشگاه‌های بخش خصوصی و موسسات کاراموزی آزاد زیر نظر اداره کل اموزش فنی و حرفه‌ای کشور اموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت  ۱۲۸ آموزشگاه آزاد در استان اضافه کرد: این تعداد شامل  ۷۶ آموزشگاه‌های آزاد ویژه خواهران ، ۶ آموزشگاه ویژه برادران و  ۴۶ آموزشگاه ۲ منظوره است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان افزود : در سال ۱۳۹۸، تعداد ۹۰  ابلاغ مربیگری و ۴۰ پروانه تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در استان صادر و تمدید شده است .

احمدی حمایت از بخش خصوصی را یکی از اهداف و سیاست های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد رشته های آموزشی ارائه شده در این استان ۳۳  رشته و تعداد حرفه های آموزشی نیز ۲۷۳ حرفه است .

در حال حاضر ۱۶ مرکز آموزش فنی حرفه ای چارت دار دولتی و ۱۳۴ آموزشگاه فنی حرفه ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که حدود ۷۵۰ مربی نیز در این مراکز مشغول به کار و آموزش هنرجویان هستند.