پایگاه خبری بانه نیوز

بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی در حال فراموشی است…

از ابتدای شیوع کروناویروس در بانه و انتخاب بیمارستان رازی بعنوان محل قرنطینه‌ی بیماران مشکوک و مبتلا، بیمارستان صلاح‌الدین از توجه خیرین و مسئولان جهت اعطای امکانات پیشگیرانه و امنیتی بی بهره گردید.

به گزارش بانه نیوز؛ از ابتدای شیوع کروناویروس در شهرستان بانه و ایجاد ترس و دلهره در دل عموم به سبب تازگی این ویروس، آسانی انتقال و همه‌گیری و نبود درمان آن، بیمارستان رازی بعنوان محل قرنطینه‌ی بیماران مشکوک و مبتلا به کروناویروس معرفی شد.

معرفی بیمارستان رازی بعنوان محل قرنطینه‌ی بیماران کروناویروس میزان مراجعات به صلاح‌الدین ایوبی را تشدید نمود و درحالیکه این بیمارستان قدیمی در شرایط عادی هم مشکلات بسیار و امکانات ضعیفی داشت مورد هجمه‌ی مراجعه‌کنندگان قرار گرفت و این درحالی است که هیچ تضمینی درخصوص آلوده نبودن این افراد وجود نداشته و ندارد.

حال سوال اینجاست؛ نظر به اینکه افراد دارای مشکلات جسمی و تنفسی به اورژانس بیمارستان صلاح الدین مراجعه می‌کنند نه رازی، آیا برای پرسنل این بخش تجهیزات پزشکی و حفاظتی_ایمنی تدارک دیده شده تا درصورت آلودن بودن مراجعه‌کنندگان به کروناویروس از ابتلا به آن مصون بمانند؟!

پرسنل بخش ccu بیمارستان صلاح الدین که میزبان و خدمات رسان به بیماران دارای مشکلات جدی بوده و احتمال حضور بیماران مبتلا به کروناویروس در آن بیش از بخش‌های دیگر بیشتر است، آیا دارای پوشش مناسب چون لباس ایزوله، ماسک و دستکش و … در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک می‌باشند؟؟!

فارغ از اینکه دستگاه سی‌تی‌اسکن شهر بانه در بیمارستان صلاح‌الدین مستقر و تمامی بیماران چه بستری شده و چه مراجعه کننده از آن استفاده می‌کنند، آیا همانند بیمارستان رازی مورد توجه و از نظر امکانات و اقدامات پیشگیرانه مورد حمایت قرار می‌گیرند؟؟

عدم توجه به شرایط بیمارستان‌ها بصورت یکسان و معطوف نمودن توجه‌ها تنها به یک بخش می‌تواند خسارات و زیان‌های جبران ناپذیری به سلامت عموم وارد کند که این مهم نیازمند تفکر درست و انجام اقدامات لازم و اساسی در این زمینه می‌باشد.

بیمارستان رازی بانه درحال حاضر محل قرنطینه‌ی بیماران مبتلاست و در همین راستا تمامی پرسنل از تجهیزات پزشکی و حفاظتی مناسب برخوردارند، اما این به معنی عدم مراجعه مبتلایان به بیمارستان صلاح‌الدین و مصون بودن آن از شرایط حاد فعلی نیست و به صراحت می‌توان گفت شرایط بیمارستان صلاح‌الدین بسیار وخیم است بطوریکه مردم، خیرین و مسئولان این بیمارستان قدیمی را به کُل فراموش کرده‌اند که بسی جای تاسف دارد.

آلوده شدن هرکدام از کادر پزشکی، درمان و اداری بیمارستان‌های رازی و صلاح‌الدین می‌تواند به معضل و شرایطی بدتر از اوضاع فعلی تبدیل گردد و بر تشدید روند افزایشی تعداد مبتلایان و قربانیان کروناویروس در شهرستان بیانجامد.

نکته‌ی دیگری که لازم است مورد توجه قرار گیرد عدم دانش کافی درخصوص تهیه‌ی اقلام بهداشتی و محافظتی است بطوریکه به‌جای خرید لباس ایزوله ی یکبار مصرف میتوان از ست‌های قابل شستشو و یا به جای ماسک‌های یکبار مصرف از ماسک طولانی مدت استفاده نمود.

با تهیه‌ی وسایل مناسب و مورداستفاده در مدت‌زمان‌های طولانی‌تر؛ ضمن ممانعت از تشدید تولید ضایعات، می‌توان به کاهش هزینه‌ها و افزایش شرایط ایمنی با تهیه‌ی اقلام بهداشتی و ایمنی دست یافت.

تیم خبری بانه‌نیوز ضمن تقدیر از تمامی مسئولان، خیرین و شهروندان گرانقدری که‌ پرسنل درمانی شهرستان را در جهت رسیدن به یک هدف عام‌المنفعه به نام سلامتی یاری رسانده‌اند، از عموم ساکنین شهرستان بانه تقاضا دارد بدون ایجاد تبعیض، سهل‌انگاری و عدم توجه به هشدارها و اخطاریه‌ها همچنان درراستای پیشگیری و مبارزه با این بیماری خطرناک گام بردارند‌.

 

انتهای پیام/