بیمه سلامت کردستان پاسخ گوی سوالات کرونایی ایرانیان

ایسنا/کردستان مسئول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان گفت: پزشکان بیمه سلامت کردستان به صورت آنلاین از طریق سامانه ۱۶۶۶ پاسخ گویی سوالات هموطنان درخصوص بیماری کوید۱۹ هستند. افشین نصری امروز(۲۶ اسفند) در جمع خبرنگاران، از پاسخ گویی پزشکان و کارشناسان بیمه سلامت کردستان به سوالات بیمه شدگان و سایر مردم  ایران به صورت برخط از طریق […]ایسنا/کردستان مسئول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان گفت: پزشکان بیمه سلامت کردستان به صورت آنلاین از طریق سامانه ۱۶۶۶ پاسخ گویی سوالات هموطنان درخصوص بیماری کوید۱۹ هستند.

افشین نصری امروز(۲۶ اسفند) در جمع خبرنگاران، از پاسخ گویی پزشکان و کارشناسان بیمه سلامت کردستان به سوالات بیمه شدگان و سایر مردم  ایران به صورت برخط از طریق سامانه ۱۶۶۶ خبرداد.

وی این اقدام را در راستای استراتژی سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص مبارزه با ویروس کرونا و به منظور کاهش استرس هموطنان  اعلام کرد و افزود: براساس برنامه زمانبندی سازمان متبوع از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۶ اسفند لغایت ساعت۸ صبح سه شنبه ۲۷ اسفندماه تمامی تماس های گرفته شده با سامانه۱۶۶۶ به پزشکان مستقر در اداره کل بیمه سلامت کردستان جهت مشاوره و پاسخ گویی ارجاع خواهدشد. 

مسئول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان، بیان کرد: از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۱۵هزار تماس تلفنی با این مرکز ثبت شده است که در قدم اول تلاش ما این است که ضمن ارائه اطلاعات به مردم کمک کنیم که آرامش داشته باشند.

نصری ذکر کرد: به تماس گیرندگانی که با علائم اولیه و مشکوک مواجه باشند، توصیه می شود که در منزل استراحت و از تردد در سطح شهر خودداری کرده و بعد از بروز علائم اصلی بیماری مانند تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه کنند، این موضوع علاوه بر کاهش بار مراجعات غیرضروری به مراکز بهداشتی و درمانی، موجب شده که چرخه انتقال بیماری کنترل به افرادی که بیماری آن ها ثابت شده است، خدمات بهتری ارائه شود.

وی در پایان یادآور شد: سامانه تلفنی ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت ایران در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان سازمان و با هدف بهره مندی از نظرات، انتقادات، پیشنهادات و شکایات بیمه شدگان سازمان به صورت پاسخ گوی ۲۴ ساعته راه اندازی شد و در این مقطع زمانی حساس کشور و پس از شیوع کرونا ویروس همگام با کادر درمان کشور به مبارزه با این ویروس پرداختند.

انتهای پیام