تبدیل تهدیدات فضای مجازی به فرصت با آگاه سازی مردم ممکن می شود

شیوع کرونا فرصتی در جهت استفاده موثر از فضای مجازی

به گزارش بانه نیوز و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در نشست تعاملی با رئیس پلیس فتا، اظهار داشت: در شرایط خاصی که به واسطه شیوع کرونا در کشور پیش آمده و ممکن هم هست ادامه‌دار باشد، می‌توانیم این شرایط را به عنوان فرصتی در جهت استفاده موثر از فضای مجازی تلقی کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه فضای مجازی و ارتباطات اینترنتی ظرفیت بسیار بالایی برای آگاهی‌سازی جامعه است باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: دشمن از فضای مجازی به عنوان سلاحی خطرناک علیه ما استفاده می‌کند اما باید این فضا را به فرصت تبدیل کنیم و نسبت به آگاه‌سازی و هدایت جامعه از آن بهره بگیریم.

آیت الله حسینی شاهرودی امنیت در فضای مجازی را حاصل رصد و اقدامات هدفمند پلیس فتا در راستای برخورد با شایعه سازان و معاندین به نظام و انقلاب در این فضا دانست و یادآور شد: ضرورت دارد این اقدامات ادامه داشته باشد و مردم نیز به توصیه ها و هشدارهای کارشناسان در این حوزه عمل کنند.

وی با اشاره به تخصصی شدن ماموریت های نیروی انتظامی، راه اندازی پلیس فتا را در راستای رویکرد پلیس کارآمد و مردم محور اقدامی هوشمندانه دانست و بر همکاری همه کاربران در عمل به توصیه های پلیس فتا تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان بر لزوم آگاه‌سازی مردم در مورد بحث کرونا تاکید کرد و بیان کرد: در بحث کرونا هر کسی وظیفه‌ای بر عهده دارد یکی درمان می‌کند، دیگری پیشگیری می‌کند، عده‌ای معابر را ضدعفونی می‌کنند، عده دیگری ماسک و لباس ایزوله و محلول ضدعفونی تولید می‌کنند اصحاب رسانه هم باید از فضای مجازی در جهت اطلاع‌رسانی درست، انتقال و انتشار مطالب مفید و آگاهی مردم استفاده کنید.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: در همین شرایطی که اکثر مردم در خانه هستند فرصتی پیش آمده که مردم وقت بیشتری برای مطالعه، ورزش، تفکر در خود و استفاده از فضای مجازی پیدا کرده‌اند لذا لازم است که از این فرصت استفاده کنیم و با کار جمعی و هم‌افزایی در عرصه فضای مجازی نقش ایفا کنیم.

وی اظهار داشت: هر چقدر زمان می‌گذرد تنوع استفاده از فضای مجازی و وابستگی به آن بیشتر می‌شود بطوری که تمام کارهای بانکی، خرید و فروش‌ها و حتی استراحت و تفریح مردم در این فضا انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: وقتی این فضای مجازی در دست انسان‌های شیطان‌صفت و شرور بیفتد طبیعتاً سبک زندگی به سمت زندگی شیطانی سوق داده می‌شود اما اگر این فضا در دست انسان های معتقد و متدین باشد، می‌توانند سبک زندگی اسلامی را در جامعه ترویج دهند لذا وظیفه همه ما این است وقت بگذاریم، وارد این فضا شویم و به سهم خود در این فضا انجام وظیفه و نقش‌آفرینی کنیم.

رئیس پلیس فتا استان کردستان نیز در این نشست در خصوص اقدامات پلیس فتا در راستای سالم سازی فضای مجازی استان و شناسایی و برخورد با شایعه پراکنان با موضوع ویروس کرونا، بیان کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در استان با ۱۶ شایعه ساز و هشت محتکر اقلام بهداشتی در فضای مجازی برخورد انتظامی و قضائی شد.

سرهنگ مهدی دانش پور در پایان مجموعه اقدامات پلیس فتا برای ارتقاء فرهنگ سایبری جامعه با نشر و باز نشر محتواهای آموزشی به روز در شبکه های اجتماعی داخلی و خبرگزاری های رسمی استان توضیحات لازم را ارائه داد.

 

انتهای پیام/