تجمع‌های چهارشنبه آخرسال و نوروز در کردستان ممنوع اعلام شد

ایسنا/کردستان فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: بنا بر تصمیم ستاد مدیریت مقابله با کرونا نیروی انتظامی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از هرگونه تجمع در ایام نوروز جلوگیری شده و سخت‌گیری‌های ناجا امسال نسبت به سال‌های قبل بیشتر خواهد بود و کسانی که در این تجمع‌ها بازداشت شوند تا آخر تعطیلات نوروز در بازدداشت خواهند […]ایسنا/کردستان فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: بنا بر تصمیم ستاد مدیریت مقابله با کرونا نیروی انتظامی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از هرگونه تجمع در ایام نوروز جلوگیری شده و سخت‌گیری‌های ناجا امسال نسبت به سال‌های قبل بیشتر خواهد بود و کسانی که در این تجمع‌ها بازداشت شوند تا آخر تعطیلات نوروز در بازدداشت خواهند بود.

سردار علی آزادی امروز( ۲۶ اسفندماه) در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور و بالطبع آن در استان کردستان و به منظور حفظ سلامتی مردم نیروی انتظامی نیز در کنار سایر مسئولان استان اقدامات خوب و مؤثری برای سلامت مردم استان انجام داده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم استان کردستان باید با هشتگ «درخانه بمانیم» از رشد ویروس کرونا در جامعه جلوگیری کنند، افزود: سال‌های گذشته در ایام تعطیلات نوروز تجمع‌هایی در سطح استان صورت می‌گرفت اما امسال از هرگونه تجمع در چهارشنبه آخر سال جلوگیری خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان شعار نوروزی پلیس «سلامت خانواده، امنیت جامعه» است، بیان کرد: بنا بر تصمیم ستاد مدیریت مقابله با کرونا نیروی انتظامی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از هرگونه تجمع در ایام نوروز جلوگیری شده و سخت‌گیری‌های ناجا امسال نسبت به سال‌های قبل بیشتر خواهد بود و کسانی که در این تجمع‌ها بازداشت شوند تا آخر تعطیلات نوروز در بازدداشت خواهند بود.

سردار آزادی با اشاره به اینکه متأسفانه گروهی از مردم سلامتی خود و دیگران را فدای شادی و لذت آنی خود می کنند، اعلام کرد: در چهارشنبه آخرسال ۹۷ براثر استفاده از مواد محترقه ۶۹ نفر مصدوم شدند و ۷۵ نفر نیز به دلیل مصدومیت‎ها جزئی به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های استان مراجعه کرده‌اند. 

وی اعلام کرد: در این راستا نیروی انتظامی برای سلامت مردم و جامعه اقدامات پیشگیرانه خود را از هم اکنون در استان کردستان آغاز کرده است و تاکنون یک میلیون و ۹۶۴ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف شده که نسبت به سال قبل ۱۹۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کردستان، با اعلام اینکه مسافرت‎های نوروی امسال به دلیل وجود ویروس کرونا نسبت به سال‌های قبل کمتر خواهد بود، افزود: نیروی انتظامی در راستای رسالت خود این تعطیلات نوروز در ارائه خدمات به هموطنان ۹۰ تیم پلیس راه را به صورت شبانه روزی در جاده‌های استان کردستان مستقر خواهد کرد.

سردار آزادی به اجرای طرح زوج و فرد در شهرستان سنندج اشاره و عنوان کرد: این طرح امروز، ۲۶ اسفندماه به دلیل آغاز اجرای طرح فقط جنبه ارشادی داشته است اما درروزهای آتی جریمه خواهند شد.
وی اعلام کرد: در سراسر دنیا بسیار کم سابقه است که با توجه به وجود ویروس کرونا و در خطر افتادن جان هموطنان این حجم خودرو در سطح شهر تردد داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر جلوگیری از تردد خودروهای با پلاک های غیر استانی عنوان کرد: در این زمینه ما تابع مصوبات ابلاغی از سوی شورای امنیت کشور هستیم و به محض تصمیم‌گیری در این زمینه ما نیز برای اجرا اقدام خواهیم کرد.

سردار آزادی در ادامه به کشفیات احتکارکنندگان مواد بهداشتی و ضد عفونی در این ایام اشاره و اعلام کرد: در این راستا ۳۳ هزار و ۱۸۵ انواع ماسک، ۲۰۲ هزار جفت دستکش، ۲۰ هزار دست لباس پزشکی از مجرمان کشف و ضبط شد و در مجموع ۱۷ نفر دستگیر شدند و تحویل مراجع قضایی داده شدند.

وی به رشد ۲۵ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در استان کردستان اشاره و اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به یک تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.
وی به جرائم فضای مجازی اشاره و اعلام کرد: ۸۰ درصد جرائم فضای مجازی جرادم مالی بوده و  ۱۴ درصد جرائم اخلاقی و ۶ درصد نیز سایر جرائم بوده است و تعداد دستگیرشدگان نیز ۲۴ درصد رشد داشته است. 

سردار آزادی به تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری و برون شهری اشاره و اعلام کرد: در مجموع در تصادفات درون شهری  ۱۴ درصد کاهش متوفیان را داشته‌ایم و در تصادفات برون شهری نیز ۱۲ درصد کاهش متوفیان را داشته ایم و در سطح کشور جزو استان های برتر در این امر هستیم.

وی در پایان یادآور شد: ۳۶ درصد کل جرائم استان کردستان در شهرستان  سنندج اتفاق افتاده و ۴۹ درصد سرقت‌های استان نیز در سنندج روی داده است.

انتهای پیام