تداوم بارش باران و برف در کردستان/دمای هوا ۶ درجه کاهش می یابد

به گزارش خبرنگار مهر، موج جدید بارش برف و باران از روز جمعه وارد استان کردستان شده است و طی ۲ روز گذشته بارش‌های مناسبی را در سراسر این استان به دنبال داشته است. براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان هم اکنون بارش باران و برف در سراسر این استان ادامه دارد و پیش‌بینی […]به گزارش خبرنگار مهر، موج جدید بارش برف و باران از روز جمعه وارد استان کردستان شده است و طی ۲ روز گذشته بارش‌های مناسبی را در سراسر این استان به دنبال داشته است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان هم اکنون بارش باران و برف در سراسر این استان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که این بارش‌ها تا فردا دوشنبه نیز ادامه داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت جوی استان کردستان در شرایط فعلی، افزود: موج بارشی فعلی در استان کردستان تا صبح روز دوشنبه موجب بارش‌های مناسبی خواهد شد.

رحیم صدیقی ادامه داد: در حال حاضر بارش‌ها در اکثر مناطق استان کردستان گزارش شده است و در بعضی از مناطق به ویژه مناطق مرتفع و گردنه‌های صعب العبور استان نیز بارش برف گزارش می‌شود.

وی با اشاره به روند ادامه بارش‌ها تا صبح روز دوشنبه، یادآور شد: پیش‌بینی ما این است که با گذشت زمان و با عبور این سامانه بارشی طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شرایط جوی پایداری در استان کردستان ایجاد شود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با اشاره به بارش برف در مناطق مرتفع استان کردستان، افزود: از روز گذشته در گردنه‌ها و مناطق مرتفع استان کردستان گزارش برف را شاهد هستیم و به همین دلیل هم اکنون تردد در گردنه‌های استان بدون زنجیرچرخ به دلیل بارش برف و کولاک امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به عبور این سامانه بارشی از آسمان استان کردستان، یادآور شد: از فردا بعد از ظهر تا بعد از ظهر چهارشنبه پدیده قابل ملاحظه‌ای را در استان کردستان شاهد نخواهیم بود.

صدیقی ضمن اشاره به کاهش قابل توجه دمای هوا در استان کردستان طی سه روز آینده، افزود: پیش‌بینی ما این است که طی روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه دمای هوا به صورت میانگین در استان کردستان بین ۴ تا ۶ درجه کاهش پیدا کند.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار کرد: به تمامی مردم استان به ویژه کشاورزان توصیه می‌شود که مسائل مرتبط با حوزه کشاورزی را به صورت جدی در دستور کار قرار داده و آمادگی لازم را برای مقابله با کاهش شدید دمای هوا داشته باشند.

از صبح امروز بارش باران در شهر سنندج آغاز شده و هم اکنون آب گرفتگی معابر در هسته‌های مرکزی این شهر و حتی حواشی شهر سنندج نیز گزارش شده و به همین دلیل تردد مردم و وسایل نقلیه با مشکلاتی مواجه شده است.

بر اساس اعلام پلیس راه کردستان هم اکنون تمامی گردنه‌های صعب‌العبور استان شاهد بارش برف هستند و به همین دلیل تردد در آنها بدون استفاده از زنجیرچرخ ممکن نیست.

مرکز مدیریت راه‌های استان کردستان نیز اعلام کرد: راهداری‌های سطح استان در حالت آماده‌باش قرار داشته و در صورت نیاز به مردم و وسایل نقلیه و خودرویی، در حال تردد در جاده‌های استان خدمت‌رسانی لازم را خواهند داشت.