تردد خودرو در مسیرهای منتهی به بانه محدود شد

محمد امین زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعمال محدودیت برای جلوگیری از تردد خودروهایی با پلاک دیگر شهرهای کشور برای ورود به بانه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است. وی با اشاره به اینکه این محدودیت تردد شامل خودروهای حامل مواد غذایی، دارویی و سوخت نمی‌شود […]محمد امین زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعمال محدودیت برای جلوگیری از تردد خودروهایی با پلاک دیگر شهرهای کشور برای ورود به بانه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این محدودیت تردد شامل خودروهای حامل مواد غذایی، دارویی و سوخت نمی‌شود افزود: اعمال محدودیت تردد خودروها در مسیر جاده سورین و شوی روز جمعه نیز انجام می‌شود ضمن اینکه مسیرهای بانه – سقز، بانه – مریوان و بانه به سردشت نیز با کمک پلیس مسدود شده و تنها خودروهای پلاک بانه اجازه تردد دارند.

امین زاده با بیان اینکه علاوه بر محدودیت تردد خودروها در مسیر بانه – سقز، تست سلامت و تب سنجی نیز از سرنشینان خودروها انجام و خودروهای عبوری ضدعفونی می‌شوند، اضافه کرد: با توجه به تجمع بالای شهروندان در بنگاه های معاملاتی زمین و خودرو،  با مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا تمام این اماکن تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

سرپرست فرمانداری بانه تاکید کرد: تلاش برای پیشگیری از شیوع این ویروس ادامه دارد و در این راستا همه مراکز عرضه مرغ زنده نیز تعطیل شده و در صورت تخلف با متخلفن طبق قانون برخورد خواهد شد.

امین زاده با بیان اینکه همه فعالیت های بیمارستان رازی به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، گفت: بیمارستان رازی کاملا تخلیه و به بیماران کرونایی و بیمارانی که علائم این بیماری را دارند، اختصاص یافت.

وی افزود: با واحدهای متخلف در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برخورد شده و واحدهای متخلف نیز پلمب شده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

کرونا با نام رسمی کووید ۱۹ از اوایل دی ماه در ووهان واقع در استان هوبی چین پدیدار شد و تاکنون دربیش از ۱۲۰ کشور جهان در تمام قاره‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ۱۱۹ هزار نفر را مبتلا کرده است.

ایران نیز از ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد و هم اکنون پس از ۲۲ روز  تعداد مبتلایان در کشور به ۹ هزار نفر افزایش یافته است که تاکنون ۲ هزار و ۹۵۹ بیمار بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳۵۴ نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در این مدت تعداد کل مراجعین به بیمارستان‌های کردستان نیز ۳۹۴ نفر بود که ۸۷ نفر از آنان بستری هستند و بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۸۴ نفر از این افراد به بیماری کووید ۱۹ مثبت است.

افراد مبتلا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که شامل ۳۳ نفر در سقز، ۱۷ نفر در بانه، ۱۱ نفر در سنندج، ۹ نفر در قروه، چهار نفر در کامیاران، سه نفر در دیواندره، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در مریوان، ۲ نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد است.

تاکنون ۶ بیمار کردستانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند که از این تعداد پنج بیمار در سقز و یک بیمار مربوط به مریوان است.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.