تعداد مبتلایان کرونا تا ظهر اولین روز سال نو در کردستان به ۲۱۵ نفر رسید

دکتر فرزین رضاعی روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۶۰۸ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که ۲۱۵ نمونه مثبت و ۳۳۹ نمونه هم منفی بوده و جواب آزمایش ۵۴ نفر نیز هنوز مشخص نشده است. وی اضافه کرد: آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به […]دکتر فرزین رضاعی روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۶۰۸ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که ۲۱۵ نمونه مثبت و ۳۳۹ نمونه هم منفی بوده و جواب آزمایش ۵۴ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

وی اضافه کرد: آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۸۱ نفر، بانه ۴۶ نفر، سنندج ۳۵ نفر،  کامیاران ۹ نفر، قروه ۱۳ نفر، مریوان ۶ نفر، دیواندره هشت نفر، بیجار ۱۴ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند که چهار نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوتی ها اضافه شدند.

رضاعی تاکید کرد: از کل فوت شدگان ناشی از ابتلای به ویروس کرونا ۱۲ نفر در شهرستان سقز، سه نفر سنندج، سه نفر قروه، چهار نفر بانه، یک نفر در مریوان و ۲ نفر در بیجار بستری بودند.

از ظهر دیروز تا امروز، یک هزار و ۲۳۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۱۹ هزار و ۶۴۴ نفر رسید.
۶ هزار و ۷۴۵ نفر از بیماران مبتلا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.
با جان باختن ۱۴۹ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به یک هزار و ۴۳۳ نفر رسید.