تعداد پایگاه‌های کنترل ورودی‌ها در کردستان افزایش یافت

محمدباقر محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد این پایگاه‌ها در ابتدای طرح کنترل ورودی‌ها، چهار مورد بود که به ۶ مورد افزایش یافت و امروز ۲ پایگاه دیگر به آن اضافه می‌شود. وی با بیان اینکه ۲ پایگاه جدید امروز در ورودی همدان به سنندج و کامیاران به سنندج […]محمدباقر محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد این پایگاه‌ها در ابتدای طرح کنترل ورودی‌ها، چهار مورد بود که به ۶ مورد افزایش یافت و امروز ۲ پایگاه دیگر به آن اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ پایگاه جدید امروز در ورودی همدان به سنندج و کامیاران به سنندج ایجاد می‌شود، افزود: پیش از این، ۶ پایگاه در مسیر ورودی کرمانشاه به کامیاران، بیجار به زنجان، قروه به همدان (روستای وینسار)، سقز به بوکان و ورودی شهرهای دهگلان و مریوان ایجاد شده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: نیروهای این جمعیت با هدف کمک به دانشگاه علوم پزشکی در ورودی‌های یاد شده مستقر و کار تست تب‌سنجی افراد و سرنشینان خودروها را انجام می‌دهند.

محمدی به فعالیت ۱۸۳ تیم امدادی، ۳۹۸ نیروی عملیاتی و بکارگیری ۱۱۲ دستگاه خودرو هلال احمر در ورودی‌های استان اشاره کرد و گفت: براساس آخرین آمار، ۱۸ هزار و ۳۳ دستگاه خودرو شامل ۵۱ هزار و ۹۳۵ سرنشین مورد کنترل و غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی تعداد افراد دارای علائم(تب‌دار) ویروس کرونا را بعد از تست‌گیری ۲۶۲ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح ۳۸ نفر از ورودی‌های استان به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: تاکنون حدود ۱۳ هزار عدد ماسک رایگان در بین مردم استان توزیع و ۲۳ هزار و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی شهرهای استان بکارگیری شده که بیشتر مربوط به سنندج، سقز و بانه است.

محمدی از آمادگی ۸۰۰ نیروی داوطلب هلال احمر برای پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی در صورت ایجاد نقاهتگاه خبر داد و اضافه کرد: هر زمان نیاز باشد، به سایر دستگاه‌ها به ویژه سپاه در زمینه ضدعفونی کردن معابر شهری کمک می‌کنیم.

تاکنون ۷۵۰ نمونه آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در کردستان گرفته شده که از این تعداد جواب ۲۹۷ مورد آزمایش مثبت،  ۳۹۱ مورد منفی و نتیجه آزمایش ۶۲ نفر هم مشخص نشده است.

موارد مثبت ابتلای به کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۱۰۶ نفر، بانه ۶۰، سنندج ۶۲، کامیاران ۱۱، قروه ۱۹، مریوان ۸، دیواندره ۱۰، بیجار ۱۶، دهگلان ۳ و سروآباد ۲ نفر است.  

تعداد قربانیان ابتلا به کرونا در استان ۳۴ نفر بوده است که ۱۵ نفر در سقز، هفت نفر در بانه، سنندج و قروه هر کدام سه نفر، مریوان، بیجار و کامیاران نیز هر کدام ۲ نفر جانشان را از دست داده‌اند.  

همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز آزمایش ابتلای ۳ کودک ۵، ۶ و ۸ ساله در این استان به ویروس کرونا مثبت بوده است، ضمن اینکه ۹۰ نفر از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند نیز بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز گذشته(چهارشنبه)  اعلام کرد: تاکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت: از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.